Českým futsalistům derniéra na letošním Akademickém mistrovství světa nevyšla. Salákovi svěřenci první poločas dnešního duelu prospali, čehož soupeř z Portugalska nadmíru využil. Do kabin se odcházelo za hrůzostrašného stavu 0:5. Druhá půle nabídla diametrálně odlišný obraz hry. Akademičtí reprezentanti chtěli s výsledkem něco udělat, nicméně najít recept na obranu soupeře se nedařilo. I přes zlepšený výkon ve druhém dějství zůstalo skóre z prvního poločasu neměnné a Češi se tak loučí s turnajem porážkou.

S výkonem týmu nebyl samozřejmě spokojený ani Michal Salák. „Po včerejší rozmluvě s týmem jsem čekal úplně jiný průběh zápasu, ale opět jsme inkasovali v úvodu utkání po individuální chybě. Poté začal první poločas hrůzy, po kterém následovala bouřka v kabině. Druhé dějství odehrál tým, který jsem chtěl vidět po celý turnaj a který jsem si vybral,“ shrnul reprezentační trenér.

Letošní Akademické mistrovství světa zhodnotil také Jan Kresta. „Co se umístění týče, tak se bohužel jedná o zhoršení oproti minulým šampionátům. Do budoucna musíme určité aspekty dlouhodobé i krátkodobé přípravy vylepšit,“ konstatoval po závěrečném utkání vedoucí českého týmu.

Česko vs. Portugalsko 0:5 (0:5)

Česko: Vondráček - Klíma, Schreiner, Havrda, Kuchta - Zápotocký Jiří, Zápotocký Jaroslav, Nečas, Balog, Hromek, Novák, Klaban, Žežulka. Trenér Michal Salák.