První poločas se českému celku povedl. Dvěma brankami se blýskl Michal Seidler. Na první mu nahrával Jan Janovský, který hrál svůj stý zápas v české reprezentaci. U druhé trefy asistoval Tomáš Vnuk. Ukrajinci zahrozili nejvážněji jen jednou, když nastřelili tyč Gerčákovy brány.

Druhý poločas začal ceremoniálem, při kterém obdržel Roman Mareš od Otakara Mesteka a Tomáše Neumanna dres za sto startů v reprezentaci. Ten si připsal v listopadu na turnaji ve Finsku v utkání s Ruskem.

Ve druhé dvacetiminutovce se na další góly čekalo až do samotného závěru. Ukrajina začala hrát tři a půl minuty před koncem power play. Nejprve zvýšil na 3:0 z desítky Kovács a výhru Čechů pečetil do prázdné brány Záruba.

„Na začátku nás dvěma, třemi zákroky podržel Libor Gerčák, ale jinak jsme Ukrajince moc do hry nepustili. Dobře jsme bránili, a i když jsme v úvodu měli po stranách nějaká okna v obraně, postupem času jsme je začali zavírat a tím jsme vzali hostům vítr z plachet," těšilo českého trenéra Tomáše Neumanna. "Naopak jsme sami měli mnoho šancí, kdy jsme mohli přidat další góly. Z obou stran to byl excelentní zápas. Jsem naprosto spokojený. Musím vyzdvihnout celý tým, protože všichni pracovali velmi dobře,“ chválil Neumann.
 
V Chrudimi bylo vyprodáno. Celý český tým si atmosdéru užíval. „Byla úžasná. Podařilo se nám zaplnit celou halu a tímto bych chtěl pozvat všechny diváky do Kutné Hory, kde to směřuje k tomu, že bude vyprodáno také. My slibujeme, že stejně jako v Chrudimi dáme do zápasu srdce a pokusíme se znovu vyhrát,“ dodal Tomáš Neumann.

Rozhovor s Michalem Seidlerem

Sestřih utkání

Česká republika – Ukrajina 4:0 (2:0)

Branky a nahrávky: 6. Seidler (Janovský), 11. Seidler (Vnuk), 39. Kovács (pk), 40. Záruba (Slováček).
Česká republika: Gerčák (Vahala) – Cupák, Holý, Záruba, Křivánek, R. Mareš, Rešetár, Slováček, Koudelka, Seidler, Kovács, Janovský, Vnuk. Trenér Tomáš Neuman.

Foto: Ivana Hošková, Radek Klier

Futsalový zápas ČR - Ukrajina v Chrudimi (29. 1. 2019)

Futsalový zápas ČR - Ukrajina v Chrudimi (29. 1. 2019)