Formát turnaje vyšel. Drama do posledního zápasu, těšilo Vozárika
Dušan Vozárik je momentálně zastupující předseda Komise ženského futsalu SFČR po odstoupivším Antonínu Herzogovi. Zhodnotili jsme s ním tedy uplynulé MČR ve futsalu žen.
Dušane, jak jste za Komisi ženského futsalu spokojen s průběhem MČR v Ostravě?
Vzhledem k tomu, že jsem stále členem pořádajícího Baníku Ostrava, tak se pokusím odpověď spojit za obě složky. Z důvodu situace kolem Covidu-19 s přípravou a průběhem MČR musím být spokojen. Pokud srovnám organizaci s rokem 2018, kdy tento šampionát proběhl také v Ostravě, tak letos vše bylo násobně složitější. Nejen proto, že dlouho nebylo jasné, zda se vůbec podaří akci uskutečnit, ale i pro řadu specifických opatření, která bylo nutné zajistit. Tady nezbývá než poděkovat řadě partnerů MČR, kteří spolu s pořádajícím Baníkem vydrželi čekat do poslední chvíle. Ať již to byly hotely Best a Nikolas, které celou dobu blokovaly své kapacity pro účastníky turnaje, či firma Bauer, která pro akce Baníku vždy vyrábí originální ceny. Rovněž tak společnost Rescue team-Ostravak.com, která zabezpečovala po celou dobu zdravotní pomoc a zároveň stihla otestovat některé účastníky, kteří z různých důvodů dorazili do Ostravy bez patřičných dokladů. A co se týče pořadatele, tak Futsal club Baník Ostrava zúročil své zkušenosti s pořádáním turnajů Viegrad4 a zajistil tuto akci na maximum.
Jedinou kaňkou tedy byla neúčast Hodonína z pochopitelných důvodů?
Ano, smutným aspektem turnaje byl tým Tanga Hodonín, který se vzhledem k přírodní katastrofě musel vzdát své účasti. O této události se na turnaji hodně diskutovalo a výsledkem byly dvě proběhlé sbírky, ve kterých se vybralo více než 16.000 korun pro hráčky Tanga, za což patří všem účastníkům obrovský dík.
Osvědčil se dvoudenní formát turnaje, případně byste něco zlepšil?
Tak s dvoudenním formátem máme zkušenosti z minulých let, nicméně jsme letos změnili formát v tom, že po odehraných skupinách nenásledovalo klasické play-off, ale finálová skupina. Chtěli jsme tím umožnit kompletní srovnání všech postupujících týmů. Riskovali jsme, že třeba dvě kola před koncem bude rozhodnuto. Nicméně nakonec vše dopadlo skvěle a poslední nedělní utkání mezi Slavií a Nástěnkami rozhodlo o pořadí na prvním až třetím místě. Takže tohle nám vyšlo.
Jaké byly výkony futsalistek po roční pauze?
Tak tohle bylo asi největší očekávání. Skutečnost byla taková, že u některých týmů pauza nebyla znát. Hlavně tam, kde mají ligové fotbalistky. A někde to bylo znát opravdu hodně a tyto týmy budou mít co dělat, aby manko dohnaly do začátku 1. Futsal ligy žen.
Turnaj nabídl velké drama. O mistrovi rozhodl poslední zápas. Věřil jste před posledním duelem více Slavii nebo Brňankám?
Tady se přiznám, že když jsem si dal na jednu stranu fyzickou připravenost Slavie a na druhou stranu taktickou vyspělost Nástěnek, tak to bylo padesát na padesát. Nicméně jsem nakonec díky zkušenostem trenéra Michala Odehnala přidal pět procent na stranu Brna. (směje se)
Co Komise ženského futsalu chystá nyní v nejbližších týdnech a měsících?
Tím největším úkolem pro komisi bude vyrovnání se skutečností, že svou činnost ukončil Tonda Herzog. Nicméně pro nás mistrovstvím sezona nekončí a nyní nás čeká spousta práce s přípravou nového ročníku 1. Futsal ligy žen, poháru, a hlavně při obnovení regionálních soutěží.
Jaký formát bude mít 1. Futsal liga žen v sezoně 2021/2022? Kolik týmů projevilo zájem?
Soutěž je připravována ve stejném formátu, jako měla proběhnout v uplynulé sezoně. S napětím jsme očekávali, jak neodehraná sezona ovlivní zájem týmů. Aktuálně potvrdilo svou účast devět týmů, jeden mančaft deklaroval, že se soutěže nezúčastní a další dva týmy se rozhodnou do konce tohoto týdne, kdy bychom rádi soutěž uzavřeli.