Okamžitá pomoc těchto tří futsalových „andělů“ a jejich úspěšná resuscitace znamená dnes jediné - Matěj Slováček je v pořádku!

„Důležité momentálně je především to, že Matěj je v pořádku. Hned večer absolvoval v brněnské nemocnici všechna nutná vyšetření, která prokázala totální vyčerpání a dehydrataci. Matěj krátce po vyšetřeních komunikoval s týmem vracejícím se z Brna, a dokonce i vtipkoval. Z nemocnice by měl být propuštěn nejpozději v neděli ráno,“ prohlásil klub FK Chrudim na svém webu.

Oba kluby vyjádřily velké poděkování oběma zdravotnicím i chrudimskému masérovi za skvěle zvládnutou situaci.

„Jsem moc ráda, že jsem byla ve správný okamžik na správném místě a mohla jsem Matějovi pomoct,“ oddychla si zdravotnice Lenka Šubčíková a pokračovala: „Když taková situace nastane, člověk ani nepřemýšlí. Pracuji ve zdravotnictví a je to můj denní chleba. I když resuscitace tak často nedělám. Jsem šťastná, že je Maty v pořádku. V nemocnici se o něj postarají skvěle. Ráda bych poděkovala kolegům Terce a Filipovi. Byli jsme sehraní a klapalo nám to. Vzájemně jsme si pomáhali. Moc jim děkuji.“

Vedení Svazu futsalu ČR se připojuje a děkuje všem, kteří se na záchraně Matěje Slováčka podíleli. Samotnému hráči pak přeje pevné zdraví bez žádných komplikací.