Dopoledne patřilo prvnímu semifinále, které obstaral duel vedoucího celku po základní části 1. Futsal ligy žen FC Praha proti čtvrtým Nástěnkám Brno. Hlavní hrdinkou utkání se stala Jana Červeňáková, která se dokázala třikrát střelecky prosadit, zařídila z velké části výhru 3:1 a postup do finále.

Semifinále číslo dvě svedlo do boje z dlouhodobé soutěže druhou Plzeň a třetí Jeseník. Interobal si s Gamaspolem poradil bez větších potíží 4:0. Celek z Olomouckého kraje dorazil do Slaného pouze se sedmi hráčkami do pole. Přesto hráčky Jeseníku nic nevzdaly a svedly ještě bitvu v zápase o třetí místo. I tam byly úspěšnější soupeřky. Nástěnky zvítězily 5:1 a braly pod vedením trenéra Martina Ptáčníka bronz. 

Finálový turnaj 1. Futsal ligy žen, foto David Klier (2.3.2024)

Parádní ukázku ženského futsalu pak nabídlo finálové klání, které dlouhou dobu bylo velice vyrovnané. Interobal se dostal do vedení po brance Adély Šturmové. Pražanky si připravily velký obrat. Po gólech kapitánky Zemjákové, Beránkové, Červeňákové a brankářky Vacíkové se mohly hráčky FC Praha radovat z vítězství ve Final four.

„Turnaj měl vysokou úroveň a byl skvěle uspořádaný,“ pochválil předseda SFČR Radek Lobo a pokračoval: „FC Praha potvrdil suverénní vítězství po základní části, Interobal Plzeň vybojoval historicky nejlepší umístění, Nástěnky se dostaly do Final four na poslední chvíli a odvezly si medaili. Nejméně spokojený tak byl čtvrtý Jeseník.“

Organizátoři dle Radka Loba opět zcela využili nové krásné slánské haly: „Týmu FC Praha chci poděkovat za uspořádaní turnaje. Všem děvčatům přeji příjemný posezónní čas a těším se na viděnou u nového ročníku 1. Futsal ligy žen.“ 

Velkou radost měl trenér vítězného týmu FC Praha Martin Hora: „Jsem hrdý na tým. Podali jsme týmový a koncentrovaný výkon. Sice jsme prohrávali, ale drželi jsme se svojí aktivní hry. Hráli jsme tak, jak jsme byli na Plzeň připravení. Nechci chválit jednotlivé hračky, přestože některé podaly výborné výkony. Zlatou medaili si zasloužil celý tým."

Martin Kameník, Michal Pavlík
Foto: David Klier

Více k tématu