Víťo, jeli jste do Modřic ze čtvrtého místa v tabulce po základní části a vrátili jste se se zlatem, co na to říkáte?

Při cestě na Final four jsem měl v hlavě takovou pohádku. Když jsem kluky před měsícem přebíral s cílem jim pomoct, tak jsme byli v tabulce na sedmém, osmém místě s teoretickou šancí na postup do Final four. Hned první turnaj jsme v Mýtě získali sedm bodů i ve společnosti silné Chrudimi. Viděl jsem, že kluci chtějí, táhnou za jeden provaz, což se mi strašně líbilo.

Jak cesta pokračovala dál?

I v dalších turnajích jsme získali body proti Olomouci a Helasu. Jeli jsme na Final four v pozici outsidera, ale ukázalo se, že se s námi musí počítat. Dotáhli jsme to k prvnímu fleku a chci poděkovat zejména klukům, protože si věřili.

Co bylo důležité pro to, abyste dokázali uspět?

Klukům jsem se snažil vysvětlit zejména bránění, protože to je ve futsale velice důležitá věc. Když jeden zapomene, tak se to celé rozhodí a vzniknou skuliny, které soupeř může využít. Zakládali jsme si na tom a v důležitých momentech jsme se mohli opřít o dobrou obranu. I ve finále s Chrudimí, která byla tři čtvrtiny zápasu lepším týmem. Byl to nejlepší tým, na který jsme za mého působení na lavičce narazili.

S mladými hráči ale musíte být trpělivý, že?

Jde také o to, jakým směrem se hráči budou ubírat. Kluci se dnes mohli ukázat. Soupeři sice měli individuality - například Slavia Kuču, ale řekl jsem jim, že u mě vítězí tým. Jako tým jsme dnes bojovali a jako tým jsme dnes i vyhráli.

Přesto byl Pavel Kuta z Nejzbachu vyhlášen nejlepším hráčem Final four. Nastupuje už i v 1. Futsal lize. Jakou má tento hráč budoucnost?

Je to šikovný levák, kterých tolik není. Je silný ve hře jeden na jednoho, ale musí poctivě trénovat. Tentokrát mu to na turnaji sedlo, i když včera nastoupil v 1. Futsal lize proti Slavii. Když bude makat, tak věřím, že si ho brzy někdo vybere a bude dál pracovat na jeho talentu.

Před penaltovým rozstřelem ve finále vašemu brankáři volal Libor Gerčák, co mu předal za informace?

Marek Kopecký, co seděl nad námi na tribuně, řekl našemu druhému brankáři, ať si jde pro telefon, že bude Géra volat, protože se všechno schylovalo k penaltám. Řekl mu nějaké triky, ale mě už ani nezajímalo co, hlavně že mu poradil. (úsměv) Asi mu řekl, jak střelce rozhodit a kam by mohli střílet. Myslím si, že to vyšlo. Znervózněl jsem, když jsme nedali ve druhé sérii, ale věřil jsem, že ta pohádka bude mít šťastný konec. A to se povedlo.

Uvidíme vás i nadále v roli trenéra?

To je těžká otázka. Mému působení u týmu nahrálo to, že jsem byl zraněný, tak jsem měl trochu více času. Nechci říkat, že ne, musím přiznat, že mě to chytlo.

Michal Pavlík, Martin Kameník