Loňský rok byl pro univerzitní futsal specifický především tím, že se kromě Akademického mistrovství ČR a Univerzitní futsalové ligy konalo také Akademické mistrovství světa v Portugalsku. Právě Hromek zazářil na všech třech turnajích a rozhodl tak o tom, že tradiční ocenění udělované již od roku 2016 zůstává na půdě brněnské Masarykovy univerzity.

Možnost hlasovat v anketě Akademický futsalista roku měli zástupci každého z týmů UFL, členové vedení ligy a trenéři národního výběru pro Akademické mistrovství světa 2022. Každý hlasující následně volil hráče na prvním (3 body), druhém (2 body) a třetím místě (1 bod). 

Ocenění získal naprosto s přehledem pětadvaceti obdrženými body brněnský Hromek, který se tak přidal k předchozím vítězům Matěji Slováčkovi, Matouši Kubelkovi, Davidu Drozdovi, Pavlu Krajčovi a jeho spoluhráči Jiřímu Bílemu. Hromek v lize dokázal v šesti zápasech nastřílet dvanáct branek a na devět přihrát, čímž překonal hned dva ligové milníky z předchozí sezony a stal se nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem ligy.

Na slavnostním Galavečeru futsalu v Kutné Hoře převzal tahoun MUNI všechna tři ocenění z rukou předsedy ligy Jana Kresty a společně se zástupci dalších týmů na prvních třech místech si došel také pro cenu za prvenství jeho týmu v univerzitní lize. 

Druhé místo obsadil brankář bronzové VŠE Jan Žežulka. Opora zadních řad Slavie Praha a akademické reprezentace z loňského AMS skončila na druhé příčce také v anketě pro českého brankáře roku. 

Bronzová pozice patří Janu Raškovi z Vysoké školy báňské v Ostravě. Akademický mistr ČR 2022 nastřílel třetí nejvyšší počet branek v lize a do poslední chvíle vedl svůj tým do boje o obhajobu titulu.

Akademickou futsalistkou roku se stala Adéla Radová. Studentka Západočeské univerzity v Plzni v loňském roce zazářila na Akademickém mistrovství ČR resp. Českých akademických hrách v Českých Budějovích, kde se svým týmem došla až do finále a pozvedla nad hlavu pohár mistryň.

AKADEMICKÝ FUTSALISTA ROKU 2022 – CELKOVÉ POŘADÍ

1. Jan Hromek (MUNI) – 25 bodů
2. Jan Žežulka (VŠE) – 16 bodů
3. Jan Raška (VŠB-TUO) – 13 bodů
4. Tomáš Šperka (MUNI) – 12 bodů
5. Matyáš Blahuta (OSU) – 8 bodů
6. Ondřej Žežulka (VŠE) – 7 bodů
7. Jakub Sznapka (MUNI) – 6 bodů
8. Dominik Hasala (MUNI) – 4 body
9. Jaroslav Novák (UJEP) – 3 body
10. Ondřej Mates (ČVUT) – 2 body