„V minulé kvalifikaci jsme byli nalosováni k nejtěžšímu soupeři z pořadatelských týmů, a to Rusku, týmu z top čtyřky v Evropě,“ připomněl trenér týmu Martin Brůna a upozornil: „V dané kategorii není lehkých soupeřů, ale podruhé za sebou si vytáhnout tým z top čtyřky, a k tomu ještě pořadatele? Všichni víme, co nás v Portugalsku čeká, ale Češi jsou pověstní svou bojovností a odvahou. Dobře se připravíme a poletíme se porvat o postup.“

Na los se Brůnův tým vymlouvat nechce. „Je jednoduché říct, že jsme měli smůlu při losování, ale já s celým realizačním týmem beru za obrovskou výzvu se porovnat s evropským gigantem. Věřím, že Portugalsku, ale i dalším dvěma týmům, se nebude spát lehce, protože jsme v Portugalsku při přípravných utkáních byli v dane kategorii rovnocenným soupeřem. Budeme dělat svou práci. Dobře se připravíme, vybereme správné hráče hladové po úspěchu a pokusíme se pro Česko vybojovat kvalitními výkony postup. Nic jiného si za cíl dát nemůžeme,“ dodal Brůna.

Los kvalifikace ME U19

Předkolo - skupiny (tučně vyznačený tým hostí skupinu)

Skupina A

Andorra
San Marino
Estonsko
Wales

Skupina B

Severní Makedonie
Černá Hora
Gibraltar

Předkolo se hraje 2.–7. listopadu 2021. Z každé skupiny postupuje jen vítěz.

Hlavní fáze - skupiny (tučně vyznačený tým hostí skupinu)

Skupina 1

Nizozemsko
Turecko
Itálie
Vítěz předkola skupiny B

Skupina 2

Portugalsko
Česká republika
Kypr
Řecko

Skupina 3

Slovinsko
Francie
Maďarsko
Srbsko

Skupina 4

Polsko
Bosna a Hercegovina
Finsko
Kazachstán

Skupina 5

Rusko
Slovensko
Rumunsko
Gruzie

Skupina 6

Ukrajina
Belgie
Moldavsko
Vítěz předkola skupiny A

Skupina 7

Chorvatsko
Bělorusko
Lotyšsko
Ázerbájdžán

Hlavní fáze se hraje 15.–20. března 2022. Z každé skupiny postupuje jen vítěz. Finálový turnaj bude hostit španělský Jaén 3.-10. září 2022.