Adame, jak se hrálo proti týmu jako je Španělsko?

Byla to obrovská zkušenost. Jsem hrozně rád, že jsem mohl nastoupit a byla to jízda. Musím říct, že jsem ani nebyl nervózní. Tyhle situace docela zvládám. Snažím se udržet klidnou hlavu po celý den už od rána a povedlo se.

Nedávno jste hrál ještě za Liberec a nyní hrajete za reprezentaci.

Je to jak z jiného vesmíru, hrát proti takovým hráčům s velkými zkušenostmi. Dá se říct proti mega hvězdám a já je musím bránit jeden na jednoho. To jsou zkušenosti k nezaplacení.

Futsal: Česko - Španělsko, foto Ivana Hošková (15.9.2023)

Na hranici brankoviště jste byl faulován, nejednalo se o pokutový kop?

Viděl jsem, že mě brání Adolfo, tak jsem mu chtěl vrátit předchozí souboj, a ještě jsem si to chtěl zaseknout pod sebe a vystřelit. Trefil mi spodní nohu, ale nevím, jestli to bylo v pokutovém území.

Co jste si říkali po prvním poločasu, když byl stav 0:0?

Říkali jsme si, že určitě musíme hrát stále stejně. Musíme být pořád agresivní, poctivě bránit. Škoda, že jsme po nějakých třech minutách dostali dva góly. Ale jinak jsme podali dobrý výkon.

Jaké to je být v reprezentaci se zkušenými spoluhráči?

V českém týmu je mnoho hráčů se spoustou zkušeností, kteří už mají několik desítek startů. Od nich se také učím každý den. Snažím se všechno nasávat. Reprezentovat Českou republiku byla pro mě vždycky obrovská čest.

Na palubovce jste se vůbec nebál hrát, to je zajímavé.

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Člověk si musí stále věřit a tím se posouvá. Podpořit mě přijela celá rodina. Před zápasem jsme kupovali asi dvacet lístků.

Ve Slovinsku se budete určitě chtít pokusit o výhru.

Musíme získat co nejvíce bodů, abychom dosáhli na druhé místo. Může se stát cokoliv. Pořád máme pět zápasů před sebou a když získáme patnáct bodů, tak můžeme postoupit z prvního místa.

Futsal: Česko - Španělsko 0:3, foto Pavel Jiřík ml.

Autor: Ondřej Zlámal, Martin Kameník
Foto: Pavel Jiřík ml. a Ivana Hošková