Rešetárův poslední reprezentační sraz v roli hráče začne v pondělí, kdy se s týmem bude připravovat na poslední dva kvalifikační zápasy. V pátek 15. prosince hraje národní tým ve Španělsku a ve středu 20. prosince doma v Plzni se Slovinskem. Právě tento zápas bude pro kapitána českého týmu derniérou.

Svou kariéru v národním dresu začal devětatřicetiletý Lukáš Rešetár 21. září 2005, tehdy co by jednadvacetiletý mladík zažil vítěznou premiéru. Češi porazili na turnaji tří zemí domácí Polsko vysoko 9:3. V reprezentaci nastřílel Rešetár 91 gólů. Svůj první vsítil Ukrajině 25. února 2006 v rámci přípravného zápasu v Chrudimi. 

"Poslední dva zápasy s Itálii rozhodly o tom, že už se na futsalové MS 2024 nepodíváme. Jako hráč už nevidím žádný reálný cíl, který by mě motivoval do dalších bojů," okomentoval svůj konec v reprezentaci Lukáš Rešetár a dodal: "Myslím tedy, že nastal ten pravý čas ukončit svoji dlouhou reprezentační kariéru. A že to vyjde na Plzeň, kde sem s futsalem začínal, je až neuvěřitelné."

Foto: Ivana Hošková