V rámci studia skupina navštívila zápas 1. Futsal ligy Mělník – Liberec, který následně v rámci jednotlivých skupin podrobně analyzovala. V programu nechyběla přednáška o anatomii, strečinku a mobilizačních cvičeních, fyziologii zátěže a zdravé výživě. Připraveny byly teoretické a praktické ukázky pro futsalový trénink a trénink futsalových brankářů.

„Dostali jsme padesát přihlášek, studenty jsme rozdělili do dvou skupin. Lektory jsou odborníci z FAČR a specialisté na futsal - Mario Vozár přednášel o teorii brankářského tréninku, který předvedl i v praxi, pro futsalový trénink jsem to samé připravil já, v dalším bloku bude o fyzické přípravě přednášet Zdeněk Sláma, herní a standardní situace obstará Marek Kopecký,“ uvedl garant kurzu Vlastimil Bartošek.

Jaký byl ligový zápas v Mělníku? „Pro studenty to bylo výborné, viděli hodně branek, spoustu studijních situací, 2 na 1, 3 na 2, hrála se přesilovka, kopaly se penalty z 10m. Každý dostal nějaký úkol, který měli analyzovat – výkony hráčů Mělníka, Liberce, obrana, útočné standardky. Bude to pro ně myslím hodně poučné,“ přiblížil program asistent české futsalové reprezentace.

V první skupině studentů nechyběli futsaloví reprezentanti Michal Seidler, Tomáš Vnuk a slovenský reprezentant Gabriel Rick, futsalistky Denisa Kabourková a Natálie Sviták, trenér reprezentace neslyšících Petr Valášek, kouč FTZS Liberec Karel Vrabec nebo futsalista Slavie Filip Havrda.

„V prvním kurzu byli kluci, co hrají 1. Futsal ligu, ve druhém skupině budou také neslyšící futsalisté. Podněty od všech jsou skvělé, zatím to všechno funguje,“ pochvaloval si Bartošek.

Každý z adeptů musí v rámci kurzu natočit na video svoji tréninkovou jednotku, která bude vyhodnocena. Musí projít také online testy. Každý absolvent se následně může přihlásit na kurz licence UEFA Futsal B. Základní trenérský kurz musí mít každý trenér 1. Futsal ligy.

Seminář futsalových trenér, Licence FAČR (21.1.2023), foto Ondřej Zlámal

Seminář futsalových trenér, Licence FAČR (21.1.2023), foto Ondřej Zlámal