2. Futsal liga západ | 16. kolo

FC Betis Kadaň - FK Boca Chotěboř PÁ 19:30

 

Arsenal Benešov - FC Jerigo 1994 Plzeň SO 17:00

Lukáš Matoušek (Arsenal): "V posledních dvou náročných zápasech jsme bohužel nebyli schopni bodovat. Tuto sobotu k nám zavítá Jerigo, které nás umí potrápit. Pokud však chceme stále držet krok s čelem tabulky, musíme zvítězit a konečně znovu zapsat tři body do tabulky."

Petro Bodnaruk (Jerigo): "Do konce sezony zbývá sedm kol. Pamatuju, že v sezoně 2021/22 jsme sedm kol před koncem ztráceli na záchranu sedm bodů a po dlouhé době zvítězili a začali naší stíhající jízdu. Pevně věřím, že se v sobotu bude historie opakovat, ačkoli tedy na hřiště Benešova nejedeme jako favorit."

FC NY Tiradores Ústí n. L. - FK Kladno SO 20:00

Daniel Brzák (trenér FC NY Tiradores Ústí nad Labem): "Pomalu ale jistě se pro nás každý zápas začíná stávat zápasem pravdy. Nezbývá tedy, než potvrdit bilanci na domácí palubovce, kde jsme získali všechny naše body."

FC Malibu Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 NE 17:30

Jaroslav Bílek, manažer Malibu: "Proti atraktivnímu kombinačnímu útočnému futsalu nasadíme naše tradiční zbraně. Jaké pojetí bude slavit úspěch, se ukáže v neděli. Všechna naše dosavadní vzájemná střetnutí přinesla divácky atraktivní podívanou plnou emocí. Ve všech se také dosud radoval vždy domácí tým."

Jaroslav Pytloun, trenér Bohemians: “Po pražském derby, které jsme výsledkově zvládli, se již těšíme na další utkání. V tréninkovém procesu pracujeme na zlepšení herního projevu, abychom se stále ve své hře posouvali dále.”

Sparta Praha - Wizards DDM Praha 10 NE 19:00

Tomáš Imlauf, Wizards: "Při neznalosti aktuální situace a postavení v tabulce by každý řekl, že se jedeme na půdu favorita pokusit o zázrak. Aktuálně však jedeme na půdu posledního týmu druhé ligy, takže cokoliv kromě tří odvezených bodů, by byl pro náš tým neúspěch a zklamání."

FTZS Liberec B - Absolut Černý Dub NE 19:30

Filip Razák (trenér FTZS B): “Na zápas s prvním týmem tabulky se těšíme. Cestou k úspěchu v tomto zápase bude obětavý a zodpovědný výkon, který jsme předvedli v posledních dvou zápasech letošního roku. Čeká nás určitě zajímavé a napínavé utkání.”

Michal Vávra, hráč Absolutu: “V neděli jedeme do Liberce, kde nás bude čekat velmi náročné utkání a přímý souboj o čelo tabulky. O kvalitách soupeře víme, i tak si pojedeme zápas užít a když přidáme k našemu výkonu dost zodpovědnosti a bojovnosti, tak určitě můžeme pomýšlet na velmi důležité body do tabulky a jít do konečné fáze sezony se skvělou výchozí pozicí.”

2. Futsal liga východ | 12. kolo

1.FC Nejzbach Vysoké Mýto - FC Baník Ostrava PÁ 20:00

Karel Murin, trenér Baníku: "Podle aktuálních výkonů je favoritem jednoznačně Mýto, ale my rozhodně nejedeme odevzdat svou kůži lacino. Budeme bojovat, ať domů nejedeme s prázdnou."

AC Hlinsko - Helas Brno B PÁ 20:15

Roman Pyrochta, Helas B: "Před důležitým zápasem s Hlinskem nám vypadli někteří hráči, které bude těžké nahradit. Určitě nastoupíme v kombinované sestavě, její složení ještě řešíme. Budeme chtít uhrát dobrý výsledek a navázat na poslední úspěšné utkání."

FC Atraps Brno - SK Amor Kloboučky Vyškov PÁ 21:00 

Zdeněk Pekárek, Atraps: "V letošním roce se nám zatím nedaří dobře rozehrané utkání dotáhnout do vítězného konce a je to hlavně naší nekoncentrovaností. V obou letošních utkání nás zlomila hloupá branka. Musíme se oklepat a zabojovat, protože nyní k nám přijede houževnatý a dobře naladěný tým Amoru, který je prozatím nejlepší tým druhé půle."

Vladimír Štrublík, trenér Amoru: "Do Měnína, kde se utkáme s Atrapsem, jedeme dobře naladěni, ale bohužel se nám teď nedaří složit početnější sestava. Chybět bude pět opor, ale hráči, co pojedou k zápasu, mají kvalitu na to zvítězit, i když to bude nesmírně těžké, protože kluci z Atrapsu jsou kvalitní a mnohem silnější než bývali."

Futsal klub Havlíčkův Brod - AC Gamaspol Jeseník SO 19:00

Martin Jaroš (Havlíčkův Brod): „Porážku z minulého kola jsme hodili za hlavu a připravujeme se na domácí duel s Jeseníkem. Pro nás i pro soupeře se jedná o důležité utkání, ať už je to vzhledem k umístění v tabulce nebo o nastavení herní pohody do blížícího se závěru sezóny. Z pohledu našeho klubu je to jeden z vrcholů aktuální sezóny!“

Patrik Plhák, Jeseník: "Po remíze s Vyškovem a volným losem, jsme v tomto kalendářním roce ještě nevyhráli a do utkání jdeme s tím, že si chceme připsat první letošní výhru. Tento zápas má velkou váhu i z pohledu na tabulku. Když vyhrají domácí, půjdou před nás, když mi, tak se bodově dotáhneme na vedoucí Hodonín. Takže nás čeká těžké, ale velmi zajímavé utkání na které už se těšíme."

| Výsledky a tabulka 2. FL západ

| Výsledky a tabulka 2. FL východ