Nominace české futsalové reprezentace na zápasy se Švédskem a Maďarskem

Oproti nominaci na únorový turnaj v Číně udělal trenér Marek Kopecký pět změn. Do sestavy se vrací po zranění plzeňský Adam Knobloch. Šanci dostanou také čtyři nováčci. 

Prvním z nich je Čecho-portugalec a dvojče současného českého reprezentanta Franciska - Joao Mikuš. Ten hájí barvy druholigového portugalského klubu SC Barbarense a v současné sezoně vstřelil deset gólů. Jeho tým je aktuálně na páté příčce.

Další tři nováčci už jsou z české nejvyšší soutěže. Svými výkony oslovil trenéra dvaadvacetiletý Matěj Maur z Kadani, který má v probíhající sezóně bilanci 14 gólů a 8 asistencí. Dalším novicem v reprezentaci je Maurův protějšek ze čtvrtfinálové série - brankář Helasu Brno Andrej Mykytjuk. Čtyřiadvacetiletý Mykytjuk je oporou Helasu a v letošní sezoně ho zdobí také hra nohama.

Posledním do party nováčků je Tomáš Chráscina ze Žabinských Vlků Brno, pro nějž sezona skončila v pátek třetí čtvrtfinálovou prohrou s Chrudimí. Pětadvacetiletý Chráscina se na historickém milníků svého klubu podílel 13 góly a 27 asistencemi v jednadvaceti odehraných zápasech letošního ročníku 1. Futsal ligy.

Český tým má sraz v Drnovicích a trénovat bude v sousedním Vyškově od 11. dubna. V pátek 12. dubna se uskuteční otevřený trénink futsalové reprezentace pro veřejnost i trenéry. V neděli se pak tým přesune na Slovensko, kde sraz zakončí pondělním utkáním se Švédskem a úterním s Maďarskem. 

Přípravné zápasy ve slovenském Šamoríně
Švédsko vs. Česko PO 15. dubna 2024 | 14:00 h.
Maďarsko vs. Česko ÚT 16. dubna 2024 | 14:00 h.