Mezi největší favority budou znovu patřit loňští finalisté SK Interobal Plzeň a FK Chrudim. Západočeši ztratili Seidlera, ale přivedli zajímavé zahraniční posily. Chtějí vyhrát ligu, pohár a uspět také v Lize mistrů.

V Chrudimi skončil trenér Conde a s ním i řada cizinců. Nový trenér Alécio přivedl Andrého a brankáře Jacksona. Posiluje ale také pražská Slavia. Zejména o hráče z Ukrajiny po vstupu nových majitelů do klubu z této země. Zpět v sešívaném je také Ondřej Míča.

Pojďme z Prahy do Brna. Helas také zbrojí a rád by získal medaili. Do ligy se vrací v jeho dresu slovenský reprezentant Martin Směřička. Sousední Žabinští Vlci Brno vsází na nového trenéra Radka Tomana a jejich prvotním cílem bude záchrana soutěže.

Zajímavé týmy nabízí sever Čech. V soutěži je International FC Kadaň, nový název klubu po TJ Spartak Perštejn. Kadaň přivedla brankáře Klečku z Rapidu. V kádru má Brazilce Eduarda, Vitinha, Japa či Caia. Naopak skončily zkušenosti v podobě Beleje, Barana či Chmelana.

Nejbližším soupeřem Interu bude nováček z Chomutova. Ten se drží svých talentovaných hráčů a za pomoci podpory fanoušků by rád pronikl do play off. Do sezony vstupuje pod názvem Oxyworld Baník Chomutov.

Ambice má také účastník loňského play off z Liberce. Tým kolem Pavla Bíny a trenéra Karla Vrabce udržel talentovaného Marka Bínu. FTZS dál pracuje na své vizi a touze dotáhnout to v play off co nejvýš.

Středočeský Mělník udržel kádr pohromadě, a navíc se vrátil Dominik Šup. Tým Jakuba Němce by rád pomýšlel na zisk medaile. Vyšší ambice mají také olomoučtí vysokoškoláci. Chtěli by do play off, ale přišli na čas o zraněného brankáře Radka Janečku. Jeho místo přebírá Daniel Javorski z Chrudimi.

Jedenáctým do party je ústecký Rapid, který se nakonec v soutěži zachránil. Klub kompletně vyměnil vedení. Novým předsedou je Tomáš Mrázek. Severočeši posílili o brankáře Lecjakse (loni Česká Lípa), do kádru se vrátil Vobořil a na půlroční hostování z Plzně také dvojčata Zápotočtí. Zajímavým jménem v kádru Rapidu je reprezentant David Černý. Otázkou ale je, kolik toho vzhledem k vytížení ve fotbale zvládne odehrát. 

Program 1. kola 1. Futsal ligy

Pátek 25. srpna
SK Interobal Plzeň – Oxyworld Baník Chomutov (19:00)
SK Slavia Praha – FC Rapid Ústí n. L. (20:00)
SK Olympik Mělník – FTZS Liberec (20:00)
Pondělí 28. srpna
Žabinští Vlci Brno – FK Chrudim (19:30)
Helas Brno – International FC Kadaň (19:30, živě YouTube a ČT sport Plus)