FC Betis Kadaň - FC Jerigo 1994 Plzeň (PÁ 19:30)

Marian Gorol (trenér FC Betis Kadaň): "Po nedělním katastrofickém výkonu hostíme Plzeň. Jestli se chceme odrazit z posledního místa tabulky, tak musíme naplno bodovat. Dojde ke změnám v sestavě a změny způsobu hry. Proti Plzni nemůžeme předvést to, co v Turnově. To by zápas dopadl pro nás hodně špatně. Plzeň svoji kvalitu má a bude nebezpečná. V posledním zápase v roce hrajeme v Chomutově a tam je malá pravděpodobnost zisku nějakého bodu, proto jestli chceme mít klidné svátky, tak musíme Plzeň porazit. Nerad používám slovo musíme, ale v tomhle utkání podřídím vše proto, abychom získali tři body. Věřím v podporu našich fanoušků, kteří nás poženou k dobrému výkonu."

Jiří Pechr (kouč Jeriga): "V Kadani chceme vyhrát a potvrdit slušné výsledky. Nečeká nás ale lehký soupeř, má individuální kvalitu a bude mít výhodu známého prostředí. K zápasu musíme přistoupit s maximální koncentrací, jinak nás soupeř ztrestá."

FK Kladno - FTZS Liberec B (PÁ 20:00)

Jakub Šorsák (trenér Liberce B): "V pátek budeme chtít navázat na poslední dva výkony a udržet si vítěznou formu i další týden. Pokud přistoupíme k zápasu stejně a budeme plnit pokyny, dobrý výsledek se určitě dostaví."

FC Atraps Modřice - FC Pramen Havlíčkův Brod (PÁ 20:00)

Zdeněk Pekárek (předseda Atrapsu): "Hrajeme opět doma a chceme potvrdit cenný bod z minulého domácího zápasu s Jeseníkem, kdy jsme ho urvali prakticky ve ztraceném utkaní. Soupeř z Havlíčkova Brodu je na tom obdobně jako my, taky prohrává dobře rozehraná utkaní. V prvním vzájemném utkaní jsme zaspali začátek a pak jsme marně celý zápas dotahovali. Když se nám podařilo srovnat, tak jsme svými hrubými chybami v závěru výhru darovali domácím na zlatém podnose. Toho se chceme vyvarovat a dobře se na těžký zápas připravit a naplno bodovat. Ale pozor, soupeř dokazuje svými výkony, že do 2. Futsal ligy patří a trápí i zkušenější soupeře."

Martin Jaroš (předseda Pramenu): „Dle současného postavení obou týmů v tabulce nás v pátek čeká nejtěžší utkání sezony. Oba týmy se pomalu zvedají a výsledky tomu i napovídají. Klíčem k úspěchu bude samozřejmě maximální nasazení, ale hlavně vyvarování se zbytečných chyb. Nicméně ať už utkání dopadne jakkoliv, již teď jsem na své hráče a v podstatě na všechny lidi v klubu hrdý za to, jak zodpovědně přistupují k naší účasti ve druhé lize a jak to skvěle zvládají!“

AC Gamaspol Jeseník - Helas Brno B (PÁ 20:00)

Patrik Plhák (hrající předseda Jeseníku): "V pátek nás čeká těžký zápas s Helasem, který v minulém kole deklasoval Vyškov. My jsme naopak ztratili dobře rozehrané utkání v Modřicích a musíme se z toho rychle oklepat. První vzájemné utkání bylo vyrovnané, a to očekávám i v odvetě. My máme výhodu domácího prostředí, kde nás budou tlačit diváci za vítězstvím. A doufám, že se jim odvděčíme výhrou a dobrým futsalem z obou stran."

Roman Pyrochta (trenér Helasu Brno B): "V posledním zápase se nám sice podařilo jasně porazit Vyškov, ale pro utkání s Jeseníkem nemůžeme počítat snad s polovinou tehdejší sestavy. Nevíme proto zatím ještě, s jakými hráči v pátek nakonec vyrazíme na palubovku soupeře. I tak se budeme snažit opět bodovat. Svou kůži určitě nedáme lacino."

FC Baník Ostrava - Žabinští Vlci Brno (PÁ 20:00)

Michal Letzel (předseda ŽV Brno): "První utkání s Baníkem bylo poznamenáno mnoha absencemi opor na obou stranách. V pátek to bude pravděpodobně úplně jiné a domácí tým si na nás bude jistě chtít vyšlápnout. Pokusíme se mu to co nejvíce zkomplikovat."

FK BOCA Chotěboř - FC Baník Chomutov (PÁ 20:30)

Jan a Pavel Novotní (hráči FK Boca Chotěboř): "Šlágr tohoto kola a pravděpodobně celého podzimu se odehraje před naprosto jistě vyprodanou halou ve Světlé nad Sázavou. Před začátkem soutěže by tuto větu jistě nikdo neočekával, avšak právě to nastalo: "Chotěboř přivítá Chomutov v bitvě o půlmistra soutěže.". Takové drama by nenapsal snad ani nejlepší dramaturg Hollywoodu. Kvůli odhlášení Jablonce ze soutěže nám vznikl volný čas k přípravě, který jsme na tisíc procent využili. Dorazí velice těžký soupeř, ale věříme, že jsme se připravili svědomitě a s každým tréninkem se připravujeme na postup do vyšší soutěže. To je totiž ultimátní cíl tohoto ročníku a věříme, že se výhrou nad Chomutovem tomuto cíli více než přiblížíme."

Jan Brič (trenér FC Baník Chomutov): "Šlágr kola bude zajímavý už z pohledu toho, že se reálně hraje o šest bodů a čelo tabulky. Když vyhrajeme, odskočíme Chotěboři o zmíněných šest bodů, v případě porážky nás teoreticky vystřídá v čele tabulky, jelikož bude mít lepší vzájemný zápas. Proto očekávám vyrovnané utkání, ve kterém budou rozhodovat maličkosti. Tolik individuálních chyb, jako bylo v posledním utkání s Mladou Boleslaví, si opravdu nemůžeme dovolit. Věřím, že se na utkání dobře připravíme a z Chotěboře neodjedeme s prázdnou."

Morgan Commando Teplice - TJ FC Dalmach Turnov (PÁ 20:30)

Antonín Veselý (trenér MGC): "Na pátečním zápase s Turnovem chceme odčinit prohru z minulého domácího zápasu nejenom výsledkově, ale hlavně herně. Turnov se posledním zápasem odrazil ode dna a budou chtít další body. My máme od minulého zápasu nějaké poznatky, které je třeba změnit a zlepšit. Tak doufám, že hostům od začátku vnutíme naši hru, anulujeme individuální chyby a budeme dominovat. Tým na to máme, věříme si a snažíme se hrát každý zápas na maximum. Nebude to jednoduché ale musíme se soustředit hlavně na sebe a tím si každý zápas podstatně zjednodušíme."

FC Malibu Mladá Boleslav - Absolut Černý Dub (SO 14:00)

Jiří Volf (kapitán FC Malibu MB): "S Absolutem budeme chtít navázat na utkání v Chomutově a Plzni, kde jsme předvedli dva takticky vyspělé výkony a výsledek nás odměnil. Diváky určitě čeká atraktivní utkání, jelikož minulou sezonu byl zápas s Absolutem strhující až do posledních vteřin. Doufám, že to budeme my, kdo se bude radovat."

Jakub Maryška (FC Malibu MB): "Utkání s Absolutem chceme organizačně pojmout jako utkání pro rodiny s dětmi, jelikož se v sobotu hraje od přijatelných 14:00. Ve spolupráci s místními fotbalovými kluby budeme chtít do haly nalákat co nejvíce rodin s dětmi, aby ochutnali a užili si atmosféru utkání 2. Futsal ligy."

Radim Staněk (trenér Absolutu): "V sobotu se nasnídáme a vyrazíme bojovat o body do Mladé Boleslavi. Domácí posilnění výhrou nad do té neporaženým Chomutovem budou určitě těžkým oříškem. Nepříjemné vzpomínky navíc máme i na loňské venkovní utkání, kdy jsme ve vypjatém utkání přišli alespoň o bod v samém závěru. Pokusíme se jim to vrátit a napodruhé domů neodjet s prázdnou!"

SK Amor Kloboučky Vyškov - FC Tango Hodonín (SO 19:00)

Vladimír Štrublík (trenér Amoru): "V sobotu nás čeká Tango Hodonín a musíme předvést úplně jiný přístup než na Helasu, jinak by to nedopadlo vůbec pozitivně. Pokud se nám podaří vrátit do nastavení před Helasem, tak to bude skvělé utkání. Počítám, že padne hodně branek a doufám, že víc jich bude na našem kontě. Myslím, že dorazí dost diváků a chtěl bych, aby jim oba mužstva předvedla super podívanou."

Jiří Štěrba (předseda Tanga): "V sobotu hrajeme ve Vyškově. Pořád jsem nerozklíčoval ten debakl, který Amor schytal na Helasu (1:11). Známe sílu obou týmů, ale tento výsledek nedává logiku. Tudíž netušíme, co nás ve Vyškově čeká, ale je na čase konečně zase s tímto soupeřem získat všechny body."