Futsalový pohár se hraje od tohoto kalendářního roku podle nového formátu. Pokud měl někdo obavy, že nový systém nebude úspěšný, tak se mýlil. Do soutěže se přihlásilo přes osmdesát týmů a mužstva z těch nejnižších futsalových pater se mohou potkat také s ligovými celky.

„Do první fáze poháru SFČR se v novém formátu přihlásilo osmdesát dva mužstev, což je skvělé množství. Byli jsme spokojeni také s tím, že se přihlásilo spoustu mužstev z krajské a okresní úrovně. Ve většině případů se jednalo o kvalitní utkání, která stála za zhlédnutí,” narazila místopředsedkyně SFČR Petra Panchartková na regionální osmifinále, které již v posledních dvou měsících probíhalo.

„Byla jsem přítomna na utkání ve sportovní hale ve Skutči, kde se utkaly celky TFT Pardubice a Dynamo Rosice. Pardubice zvítězily 6:1 a futsalově to bylo velice zajímavé. K vidění bylo mnoho pěkných akcí. Zápas mě svým provedením velice příjemně překvapil,” uvedla Panchartková.

O novém formátu pohárové soutěže se rozpovídal také druhý host losování Radek Klier. „Myslím si, že to je skvělý krok. Pohár je po ligové soutěži druhá nejvýznačnější soutěž. Líbí se mi, jak futsalový svaz přistoupil k řešení poháru v tomto ročníku. Sice je účast na dobrovolné bázi, ale jde vidět, že o pohár kluby mají zájem. V roce 2025 si budeme připomínat třicáté výročí od prvního ročníku pohárové soutěže. Snad se týmů přihlásí ještě více,” věří předseda PR komise SFČR.

Již regionální osmifinále nabídlo několik překvapivých momentů. Ze hry je prvoligová Olomouc, která padla s ostravskými Chachary. Vypadly také čtyři druholigové týmy. Například Bohemians, kteří podlehli Českým Budějovicím.

„České Budějovice mají za sebou úspěšnou účast v poháru v minulé sezoně, kdy došly hodně daleko. Tentokrát vyřadili druholigovou Bohemku, která dlouho hrála o postup do nejvyšší futsalové soutěže. V poháru je to ale hodně o tom, že slabší celek narazí na silnější a může se zrodit nějaké překvapení,” potvrdila místopředsedkyně SFČR.

„Bylo by skvělé, kdyby se co nejdále dostaly týmy z nižších soutěží. Všichni by pak věděli, že o novou trofej může zabojovat každý futsalový tým v Česku,” říká Panchartková, se kterou souhlasil také Klier. „Budu rád, když soutěž proběhne úspěšně a bude se radovat ten nejlepší. Věřím, že vedení svazu umožní divákům sledovat některé utkání pohárové soutěže prostřednictvím streamu, jako tomu bylo v minulé sezoně, protože to byla atraktivní podívaná.”

„Od celostátního čtvrtfinále budeme utkání vysílat skrz stream. Budeme se snažit, aby se finálové klání, které se bude hrát v prosinci tohoto roku, dostalo na obrazovky sportovního kanálu České televize,” dodal závěrem PR manažer SFČR Michal Pavlík, který los moderoval.

Autor: Martin Kameník