V prvním poločase padla pouze jedna branka. Obstaral ji lisabonský Vinicius Rocha. Jenže ve druhé půli Chrudim svého soupeře zaskočila. Nejprve parádní střelou vyrovnal David Drozd a ve 29. minutě otočil skóre zápasu z brejku Max - 1:2. 

V poslední desetiminutovce zvýšili Lisabonští obrátky a vedení si vzali zpět na svou stranu. Svým druhým gólem v utkání srovnal na 2:2 Vinicius Rocha a dvě minuty poté dal na 3:2 Lúcio Rocha. Východočeši šli do hry bez brankáře a vyplatilo se. Odražený balon nekompromisně uklidil do portugalské brány podruhé v zápase David Drozd. Český reprezentant se tak podepsal pod všechny tři branky Chrudimi. 

Závěrečný tlak český mistr ustál i díky dobře chytajícímu Duduovi. Zítra ho čeká podobná prověrka s domácím Kairatem. 

David Drozd (hráč FK Chrudim): „Utkání se hodnotí velmi dobře, udělali jsme bod s Benficou, což je jeden z top mančaftů Evropy. Podařilo se nám splnit cíl - neprohrát první zápas, protože pak už by byla šance na postup velmi malá. Dá se hrát s každým, je to sport a na každý tým je nějaký recept. Taktiku od trenéra jsme od začátku plnili dobře. Tím, že se Benfice nepodařilo dlouho dát branku, tak náš výkon rostl a naštěstí nám tam po pauze začaly padat i góly.”

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Utkání jsme nezačali dobře, asi se projevila tíha prvního střetnutí. Postupem času se ale tým zlepšoval, zejména po obdržené brance jsme mohli vyrovnat a jít do přestávky za remízového stavu. V druhém poločase měl náš výkon slušnou úroveň, velmi dobře jsme bránili, vytvořili si šance a podařilo se nám výsledek otočit, pak jsme ale bohužel obdrželi dva rychlé góly. Proto jsme museli začít hrát bez brankáře a při této variantě hry vstřelili vyrovnávací gól. V závěru jsme pak dobře ubránili hru Benfiky pět na čtyři. Dokonce jsme mohli vstřelit i vítěznou branku, přesto jsem s výkonem mých svěřenců naprosto spokojený. Nyní je však čas na toto utkání zapomenout a začít se soustředit na zápas proti Kairatu. Bude se zřejmě jednat o podobné střetnutí jako dnes, a proto si myslím, že pokud se budeme prezentovat stejným výkonem, můžeme pomýšlet na další vynikající výsledek.“

Benfica Lisabon - FK Chrudim 3:3 (1:0)

Branky: 12. V. Rocha (Chishkhala), 33. V. Rocha (Ferreira), 35. L. Rocha (Jacare) - 23. D. Drozd (Éverton), 29. Max (D. Drozd), 38. D. Drozd.
Chrudim: Dudu (Javorski) - Éverton, Doša, Torres, Radovanović - Capinha, Mareš, Kubát, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Slováček. Trenér Felipe Conde.

Luxol St. Andrews - Kairat Almaty 0:0

Další program skupiny C

Čtvrtek 24. listopadu
13:30 | Luxol St. Andrews - Benfica Lisabon 
16:00 | Kairat Almaty - FK Chrudim 
Sobota 26. listopadu
13:30 | FK Chrudim - Luxol St. Andrews 
16:00 | Kairat Almaty - Benfica Lisabon 

Tabulka skupiny C

P TÝM Z V R P SKÓRE B
1. Benfica Lisabon 1 0 1 0 3:3 1
2. FK Chrudim 1 0 1 0 3:3 1
3. Kairat Almaty 1 0 1 0 0:0 1
4. Luxol St. Andrews 1 0 1 0 0:0 1