Nováček z Chomutova dokázal v úvodním kole držet krok s mistrovskou Plzní pouze prvních deset minut. Poté se rozpoutala nevídaná kanonáda, která se zastavila až na osmnácti gólech. Pod vítězství 18:0 se pěti brankami podepsal reprezentant Lukáš Křivánek. Jeho kolega Tomáš Vnuk zaznamenal osm bodů (3+5).

„Vysoká výhra, dopadlo to přesně tak, jak jsme si na začátek přáli. Do zápasu naskočili všichni a skoro všechno, do čeho jsme kopli, skončilo v brance,“ nechal se po zápase slyšet plzeňský brankář Ondřej Vahala.

V pátek vstoupili velmi dobře do nové sezony také zástupci Prahy a středních Čech – Slavia a Mělník. Červenobílí posílili hned o několik ukrajinských hráčů, ti se ale v Edenu neprosadili. Výhru 8:0 režíroval zejména hráč utkání Antonín Hrdina. Další známá tvář se pak podílela na úspěchu Olympiku, a to Jiří Vokoun který hattrickem nasměroval svůj tým k výhře 10:4 nad FTZS Liberec.

„Začali jsme trochu vlažně, ale postupem času jsme začali hrát to, co chceme, dali góly a uklidnili jsme se. Bohužel jsme na pár minut v druhé polovině polevili a dostali zbytečné branky, ale důležité jsou tři body, a ty máme,“ bilancoval Vokoun po vítězném zápase.

Dvě pondělní brněnské dohrávky dopadly pro moravské celky jen jedním úspěchem. Před kamerami streamu přehrál Helas kadaňský International 7:3, kde se dvěma trefami vrátil do 1. Futsal ligy Martin Směřička.

V Modřicích se překvapení nekonalo. Vicemistři z Chrudimi jednoznačně zvítězili 8:0. Návrat do dresu východočeského celku osladil vstřelenou brankou Radim Záruba. Vítěznou premiéru na lavičce si odbyl zkušený brazilský trenér José Alecio.

Premiérové dva góly vstřelil také novic André: „Jsme rádi, že se nám první utkání vydařilo. Zastříleli jsme si a povedlo se nám vzadu udržet čisté konto. Já jsem dal první dva góly v chrudimském dresu, takže jsem také velmi spokojený. Sice mohl být hattrick, ale kdybych dal dvě branky v každém zápase, tak by to bylo skvělé.“

Martin Kameník
Foto: Pavel Jiřík ml.