Západočeši získali pohodlný náskok již v prvním poločase zásluhou branek Vitinha, Lukáše Rešetára a Tomáše Vnuka. I vstup do druhé půle byl úspěšnější pro domácí. Chrudim sáhla k power-play, ale zmohla se pouze na kosmetickou úpravu skóre.

„Jsme moc rádi, že zápas dopadl a proběhl takto. Byli jsme nebezpečnější dopředu, díky čemuž jsme vedli zásluhou slepených gólů. Soupeř pak hrál až do konce power-play, kde jsme si museli dávat pozor a naštěstí se na nás nedotáhli,“ oddechl si po zápase Ondřej Vahala.

Žabinští Vlci v pátečním zápase v Modřicích trápili Slavii pouze první poločas. Poté již otěže přebrali sešívaní a k vítězství 6:2 přispěl přesným zásahem také brankář Jan Žežulka. „Trefil jsem míč tak, jak jsem chtěl. Po skončení tréninku si zkouším střely z různých pozic v brankovišti a jsem rád, že se mi povedlo skórovat i v zápase,“ uvedl gólman Slavie, pro něhož to byla již čtvrtá ligová branka.

Druhý brněnský zástupce nastoupil v pátek ve Velké Bystřici proti Olomouci a duel to byl velice zajímavý. Vždyť Helas vedl nad Olomoucí ještě ve čtyřiatřicáté minutě 5:1. SKUP však dokázalo srovnat stav. Přesto se ale radovali domácí po vítězné trefě nové posily Martina Směřičky.

„Zápas jsme měli velmi dobře rozehraný, ale v závěru jsme ztratili koncentraci a zbytečně pustili soupeře do hry, což znamenalo vyrovnání. Důležité ale je, že jsme nesklonili hlavy, v posledních minutách ukázali vítězného ducha a z Olomouce díky tomu vezeme tři důležité body,“ hodnotil výhru Helasu 6:5 slovenský futsalista.

V neděli poprvé bral všechny body nováček z Kadaně, který na domácí půdě přehrál Mělník 7:5. Hostujícímu celku nepomohl ani druhý hattrick v sezoně Jiřího Vokouna. Za International se dvakrát trefil Matěj Maur a vítěznou branku zaznamenal zkušený kanonýr Michal Salák.

Chomutov doma odčinil těžkou porážku z prvního kola v Plzni a zvítězil v brankově bohatém zápase nad Libercem 8:7. První hattrick v 1. Futsal lize zaznamenal stále dvacetiletý mladík Daniil Doleček. Dvakrát se prosadil také Filip Gedeon.

Martin Kameník
Foto: SK Interobal Plzeň