„Tento sraz byl před delší futsalovou pauzou, která v létě nastane. Šlo nám o to poznat další hráčky, které jsou v širším týmu reprezentace,“ rozpovídal se kouč Štverák, jenž doplnil, že se jedná zejména o hráčky, kterým se v ročníku dařilo na klubové úrovni. 

„V Plzni jsme dělali více herních věcí s míčem než taktické prvky do zápasů a holky si vedly dobře. Věřím a doufám v to, že na sobě budou všechny dál pracovat a ještě je v reprezentaci uvidíme,“ doplnil reprezentační lodivod, jemuž asistuje Michal Salák. Ten bude mít v příštích týdnech na pilno, protože ho jako hlavního trenéra čeká v červnu akademické mistrovství světa.

„Jsem rád, že se nám rozrůstá šířka týmu, a tudíž i naše možnosti do budoucna,“ uvedl Štverák, jenž má na svém kontě více než sto ligových startů.

Čas na zkoušení ale skončil. Následující akce již bude realizační tým směřovat k vrcholu kalendářního roku. „Další srazy, které se budou konat v srpnu a v září, už budeme směřovat k doladění sestavy a potřebných věcí, abychom na říjnovou kvalifikaci byli stoprocentně připraveni,” upřesnil čtyřiatřicetiletý kouč.

I když se jednalo o poslední sraz v této sezoně, tak ještě jedno datum bude pro reprezentaci žen do konce ročníku důležité. 30. května se totiž bude losovat kvalifikace na mistrovství světa a Češky se dozvědí, s kterými soupeřkami si to o postup na závěrečný turnaj rozdají.

Martin Kameník