V sezoně 2023/2024 bude projekt cílit na děvčata z věkové kategorie 7-8 let. „Rádi bychom vytvořili tréninková centra dívčího futsalu při klubech 1. Futsal ligy žen, základních školách a dětských domovech,“ nastínil svou myšlenku předseda SFČR Radek Lobo.

Pro tréninková centra chystá SFČR finanční podporu. Půjde o příspěvek na činnost, nákup sportovního vybavení nebo úhradu nákladů na pořádání turnajů. Připravena bude i trenérská metodika a součástí projektu je také účast licencovaných trenérů na trénincích dívek.

„Chceme, aby od října do ledna začala tréninková fáze. Od února už by se měly přidat i první turnaje. Turnaje chceme uspořádat v každém subjektu, který se do projektu zapojí. Na každém turnaji vyhlásíme výsledky a předáme medaile s diplomy,“ řekl Lobo.

A jaké má svaz požadavky na účastníky projektu? Zaplacené členství FUTis za všechny zúčastněné, trenérskou licenci BASIC, minimálně deset pravidelně trénujících hráček, minimálně dva plnohodnotné tréninky týdně v rozsahu 1-1,5 hodiny, účast týmu na všech turnajích pořádaných SFČR a předložení hodnotící zprávy a rozpočtu na konci soutěžního ročníku.

„Po ukončení nultého ročníku bude Výkonným výborem SFČR provedeno vyhodnocení a úspěšným subjektům bude přiznán statut tréninkového centra mládeže SFČR,“ dodal Radek Lobo.