Upřímně, vypadalo to, že na palubovce se cítíte lépe než při přebírání cen, jaké to bylo?

Jasně, že je to lepší hrát než rozdávat rozhovory před tolika lidmi, ale nakonec jsem to zvládl. Chtěl bych poděkovat všem, kdo pro mě hlasovali, vážím si toho.

Byl to váš nejlepší futsalový rok?

Myslím si, že se mi hodně vydařila druhá půlka sezony, na začátku jsem se nechytal. Pak mi ale vyšla ta druhá polovina a hlavně play-off. Mám za sebou věci, na které se dá vzpomínat v dobrém.

Trenér vám dal hodně šancí v play-off, byl to ten zlomový moment?

Byl to určitě zlomový moment. Marek Kopecký dává prostor mladým hráčům, je to určitě důležité, aby se dostali i do těch těžkých zápasů. Pořád na mě apeluje, abych na sobě dál pracoval. Potřebuju chodit víc do posilovny a přidávat si, vím o tom.

Podobný příběh prožil i další mladý hráč Dušan Kűnstner…hecujete se spolu?

My spolu s Dušanem sedíme v šatně vedle sebe, máme si o čem povídat. Máte pravdu, že je to podobné i u něj. Nic nedostáváme zadarmo a musíme na sobě dál pracovat.

Vy jste se zranil při druhém zápase Ligy mistrů v Plzni, ale vzpomínky na to přesto zůstaly dobré, ne?

Celá Liga mistrů byla super, hlavně domácí turnaj, který jsme hráli před plným hledištěm, přišli kamarádi, rodiny. Hnali nás dopředu. Zranil jsem se, měl jsem výron a měsíc jsem se dával dohromady. Přišel jsem o zápas s Barcelonou, mrzelo mě to a mluvil jsem o tom s klukama v kabině. Říkali mi, ať jsem v klidu, že vykopeme zase titul a s Barcelonou se zase potkáme. (úsměv)

Předávání futsalových cen jste jako Plzeňáci úplně ovládli, byl tu kromě Marka Kopeckého i Michal Seidler, navíc Tomáš Vnuk skončil těsně druhý. Čím to, že se vám takhle v klubu dařilo?

Je to další důkaz, že tvrdá práce se vyplatí a přinese úspěchy. Potvrdilo se to i tady. Než přišel Marek Kopecký, tak nám to v kabině moc nefungovalo, bylo to rozhádané. Trenér nastavil mantinely, co si kdo může dovolit, a podle mě to teď šlape, jak má.

Říkal jste, že budete chtít titul obhájit, bude to těžší než vloni?

Bude to náročnější, Chrudim je špička, vždyť patnáct let slyšíte ve futsale jenom o nich. Nám se podařilo je ve finále porazit 3:0 a to je prostě super. Očekávám, že nám to budou chtít vrátit a ve finále se sejdeme i v této sezoně.

Předpokládám, že nelitujete toho, že jste se rozhodl věnovat futsalu…

Určitě ne, fotbal mi nevyšel, tak jsem v patnácti šel zkusit futsal a chytnul jsem se a zůstalo mi to do dneška. Baví mě to víc než fotbal, člověk je pořád v kontaktu s míčem, ve hře.

Dostal jste pozvánku do reprezentace, jak velkou radost vám udělala?

Je to další splněný sen, jsem hodně rád, že jsem dostal šanci se ukázat. Jede tam pět kluků z Plzně, budu to mít v tomhle jednodušší. Jsem také rád, že jsem se stihl uzdravit.

Ondřej Zlámal | Foto: Jan Tauber