Již bylo zmíněno několikrát, že rok 2022 patřil k těm povedenějším sezonám pro akademické reprezentanty. Tehdejší sestava bojovala do posledních vteřin o medaili, kterou ale nakonec ukořistili domácí Portugalci. Tenkrát se jednalo o výrazné zlepšení, neboť o 4 roky dříve Češi obsadili v Kazachstánu 6. místo, když v posledním zápase nestačili na soupeře z Thajska.

Nejvýraznější stopu ale zanechala česká výprava v brazilské Goaině, kde po skvělém tažení turnajem vybojovala bronzové medaile. Za zmínku stojí především poslední duel na šampionátu, kdy právě v souboji o bronz deklasovali hráči se lvem na prsou výběr Francie vysoko 11:3. V tehdejší sestavě se nacházelo hned několik současných reprezentantů a největších jmen českého futsalu. Na brazilských palubovkách před 8 lety rozdávali radost např. David Drozd, Pavel Drozd, Tomáš Vnuk, Michal Holý, Matěj Slováček nebo Jan Křemen.

Na letošní dobrodružství do nejlidnatější čínské metropole vyslala ČAUS ve spolupráci se SFČR tým, který má dle slov Michala Saláka jen ty nejvyšší cíle. „Všichni jsme nastavení na to, že chceme udělat maximum pro co nejlepší výsledek a určitě přivézt jednu z medailí,“ neskrýval ambice lodivod českého výběru, který si v minulosti vyzkoušel i německé angažmá, kde dokonce slavil mistrovský titul s týmem VfL 05 Hohenstein-Ernstthal.