Jeden z největších zápasů skupinové fáze je tady! Univerzita Hradec Králové přivítá v městském derby Lékařskou fakultu. Utkání slibuje nadmíru kvalitní futsal, zejména díky velkému fanouškovskému zájmu, který je pro tamní příznivce vlastní. Obě univerzity zatím letos nenašly přemožitele, což jen dokazuje důležitost střetnutí, jelikož se může jednat o klíčové body v bitvě o postup. Vzájemná bilance hovoří sice jednoznačně ve prospěch UHK, ale jak každý sportovní fanoušek ví, tak derby je na všechny strany nevyzpytatelné a může dopadnout skutečně jakkoliv.

UHK sehrála v aktuálním ročníku dva duely, oba s vítěznou tečkou. Nejprve si vyšlápla na MENDELU a o týden později také na VŠPJ. Celkové skóre z těchto zápasů (19:7) mluví více než jasně. V minulé sezoně se futsalisté z východu Čech postarali o nejedno překvapení. Nejvíce asi utkvělo veřejnosti v hlavách vítězství nad Masarykovou univerzitou, jež patří k absolutní špičce univerzitního futsalu. Následná vyřazovací fáze připravila pro Hradečáky nelehkou zkoušku v podobě Ostravské univerzity, která byla nad jejich síly. I tak ale zanechali ve svém premiérovém play-off skvělý dojem a my už se nemůžeme dočkat, kam až se rozjetá hradecká mašina dostane letos.

Lékařská fakulta nezažila loni tak povedený ročník, jako tomu bylo v jiné části Hradce. I tak ale předváděla v náročné skupině pohledný futsal a zanechala dobrý dojem. Letos je to ovšem jiná káva. Hned v 1. kole si totiž hradečtí medici vyšlápli na Univerzitu Palackého a jak zaznělo v pozápasových rozhovorech, tak i hráči soupeře byli unešeni z fantastické atmosféry, kterou přichystali domácí příznivci. Utkání, jež mělo úplně všechno, korunoval v samém závěru hradecký brankář Filip Dřevojan, jehož pokus přes celé hřiště nakonec rozhodl zápas a nechal rozbouřit zaplněné ochozy.

 

H2H UFL:

2021

UHK vs. UK HK 7:3 (ve skupině)

UHK – konec ve skupině (2. místo)

UK HK – konec ve skupině (4. místo)

2022

UK HK vs. UHK 3:10 (ve skupině)

UHK – konec ve skupině (3. místo)

UK HK – konec ve skupině (4. místo)

2023

UHK vs. UK HK 5:2 (ve skupině)

UHK – konec ve čtvrtfinále s OSU

UK HK – konec ve skupině (4. místo)

2024

domácí

hosté

datum

čas

hala

UHK

UK HK

2.4.

20:00

SH Slavia, Víta Nejedlého 1216