První klíčový duel se odehraje v Praze, kde se potkají dva aspiranti na první místo ve skupině. Nejvyšší příčku si zatím drží Karlovka, která oba své dosavadní zápasy zvládla na jedničku. Nejtěžší zkouška na futsalisty UK ale teprve čeká, jelikož ekonomové se netají těmi nejvyššími ambicemi a rádi by obhájili loňské zlato. Zajímavostí tohoto utkání bude i bratrský souboj, ve kterém budou hrát hlavní role sourozenci Žežulkovi. Zatímco Ondřej střílí góly za VŠE, tak na opačné straně hájí prostor branky Honza Žežulka, jehož jsme v minulosti mohli vidět i v dresu Vysoké školy ekonomické.

K dalšímu utkání se přesuneme na západ Čech, kam dorazí loňští vicemistři, aby vyzvali tamní Lékařskou fakultu. Medici stále čekají na první letošní body a s postupovými nadějemi to nevypadá dobře, takže další ztráta už by mohla být fatální. Výběr ČVUT má na svém kontě zatím jeden duel a jednu jednoznačnou výhru. Odnesli to studenti VŠZ, kteří od stříbrných medailistů inkasovali 13 branek.

Největším týdenním lákadlem je bezesporu východočeské derby v Hradci Králové. Větší rozbor tohoto utkání najdete ZDE.

První dubnový týden uzavře souboj v Brně, kde Univerzita obrany přivítá MUNI. Jedná se tedy o další městské derby, které výrazně napoví, kdo nakonec bude tím šťastnějším a nakoukne do vyřazovací části. Pro Masaryčku by další ztráta mohla znamenat konec, jelikož už má za sebou jedno zaváhání z úvodního kola.

  

5. hrací týden:

Čechy jih

domácí

hosté

datum

čas

hala

VŠE

UK

2.4.

14:30

SH Jedenáctka Chodov, Mírového hnutí 2385/3

Čechy sever

domácí

hosté

datum

čas

hala

UK Plzeň

ČVUT

2.4.

20:30

SH TJ Lokomotiva Plzeň, Úslavská 75

Morava jih

domácí

hosté

datum

čas

hala

UHK

UK HK

2.4.

20:00

SH Slavia, Víta Nejedlého 1216, Hradec Králové

Morava sever

domácí

hosté

datum

čas

hala

UNOB

MUNI

4.4.

11:00

SH VETUNI, Palackého tř. 1946/1, Brno