Na ČAH jste hrál za svoji fakultu, ale byl jste spíš hrající trenér, sedí vám tahle role?

To ne, raději jednoduše hraju. Já jsem takový, že se do toho nechám vtáhnout, když je to potřeba a začnu to řídit. Myslím, že v semifinále nás právě tohle stálo postup. Martin Janečka v našem ligovém týmu SKUP to zvládá skvěle, já to ještě neumím, je potřeba mít určitý nadhled a já ho ještě nemám. Zatím bych určitě rád zůstal v té čistě hráčské roli.

Proč se vám na hrách nakonec nepovedlo získat žádnou medaili? Měli jste tu třeba Filipa Havrdu ze Slavie…

„Filip se tady rozstřílel, dával na turnaji pět nebo šest gólů. Je vidět, že má zkušenosti. Na turnaji se ale spíš než futsalové pojetí trochu prosazovalo to fotbalovější, takže to bylo hlavně o důrazu v soubojích. Tým byl dobrý, škoda, že nemohl přijet Honza Šipka, protože ten už vlastně v té době učil,  nebo třeba Martin Zapletal nebo Honza Minx, kteří jsou také součástí ligového SKUP, kteří by mohli tady ještě být. Měli ale jiné povinnosti, takže jsme nebyli v úplně nejsilnější sestavě. Ale turnaj jsme si užili, zlomové bylo semifinále. Po něm už nám na boj o třetí místo nezbylo tolik sil. Je to škoda, medaili jsem určitě chtěl získat.

Na ČAH jste hrál za čistě univerzitní tým. Jak je to vlastně s tím studiem u ligového klubu SKUP?

Spousta kluků, co hraje u nás v týmu 1. Futsal ligu, studovalo na FTKáčku (Fakulta tělesné kultury, pozn. autora) tady v Olomouci. Samozřejmě ne všichni, není to povinnost, že každý náš hráč musí být student, ale většina prošla Univerzitou Palackého.

Co studujete konkrétně vy?

Také studuji na FTkáčku, jsem na magisterském studiu.

Jak se vám daří skloubit studium s 1. Futsal ligou?

Člověk si na to zvykne, když má něco rád, tomu musí obětovat čas. Doma si na to musela rodina taky trochu zvyknout. U nás je to přece jenom o tom cestování. Když k nám přijede někdo z Čech, tak říká, že to má strašně daleko, ale my to ve výsledku jezdíme každých čtrnáct dnů. Člověka to prostě musí bavit. Jinak by to nedělal.

Hned v první sezoně 1. Futsal ligy jste byl vyhlášen nováčkem roku, co jste na tuto cenu říkal?

Byl jsem překvapený, ale byl jsem za to zároveň hodně rád, to nebudu lhát. Snažil jsem se, abych odevzdal maximum pro tým, i nějaké kanadské body to vyneslo, lidi to sledují. Myslím si, že je to i tím, že se v Olomouci snažíme chovat lidsky, tak si myslím, že mi i tohle mohlo přinést nějaké hlasy. Je to ale individuální cena, jak jsem už řekl, věřím, že hlavně výsledky týmu budou do budoucna lepší.

Prozradíte nám, jaké máte plány po dokončení studia?

To se uvidí, tam těch variant je plno, rád bych zůstal u futsalu nebo u fotbalu, protože ten kulatý nesmysl mám prostě rád!