9. 12. 2017 13:00, Reprezentační turnaje, Futsal U19: Turnaj 4 zemí v Maďarsku

Polsko
Česká republika
6:5

(1:2)

 1. Buchta Tomáš

  6.
 2. Blahuta Matyáš

  20.
 3. Buchta Tomáš

  32.
 4. Zajíček Petr

  35.
 5. Blahuta Matyáš

  38.

Česká futsalová reprezentace do 19 let znovu ukázala svou sílu. Proti o dva roky starším Polakům sice svěřenci Martina Brůny prohráli 5:6, ale v sobotním zápase Turnaje 4 zemí v Maďarsku dokázali téměř nemožné.

Pro diváka velice atraktivní utkání skončilo v neprospěch českého celku. První poločas byli Češi opět aktivní a zaslouženě vedli po skvěla zahraném rohu, kdy zakončoval Buchta. Po vyrovnání Polska, které na tomto turnaji má až o dva roky starší hráče, se hrál vyrovnaný zápas. V posledních vteřinách první půle hrálo Polsko power play na držení míče, avšak čeští junioři míč získali a pohodlně skórovali do prázdné branky velice dobře hrajícím Blahutou.

„Očekával jsem, že nás tento moment nabudí a ve druhém poločase navážeme na naše dosavadní výkony, nicméně právě první desetiminutovka ve druhé půli byla pro nás jako noční můra,“ prohlásil trenér Martin Brůna. Soupeř totiž otočil z 2:1 na 2:5 a sice po neuvěřitelných chybách v rozehrávce českého mančaftu.

Trenér reagoval změnou sestavy a kluci následně ukázali velké české srdce a také to, jakou část výkonu dělá hlava. Po snížení na 3:5 se dostali do zápasu a hráči si začali věřit. „Vyrovnání na pět-pět bylo zapříčiněno skvěle sehranou power play,“ chválil Brůna a dodal: „Nicméně jsme v poslední minutě ztratili koncentraci a Polsko dalo z nástřelu vítěznou braku.“

Utkání mělo všechno - náboj, zápletku a spousty branek. „Jen ta třešnička v podobě výsledkového vyústění mi chyběla. Na tomto turnaji zatím hrajeme velmi dobře a utkání s Polskem to jen ukázalo. Na kluky jsem za jejich z mrtvých vstání a za morál velmi hrdý, protože sehrát takové utkání s o dva roky staršími hráči ukazuje, že jsme na dobré cestě,“ uzavřel Brůna.

Polsko

Česká republika

Žežulka (Lecjaks) - Buchta, Demeter, Dziuba, Mikeš, Štanglica, Balog, Blahuta, Krakovčík, Lukšija, Rajnoch, Tykal, Zajíček.