21. 6. 2023, Reprezentační turnaje, Futsal U19: Turnaj v Chorvatsku 2023 - Chorvatsko

Španělsko
Česká republika
8:0

(5:0)

Čeští futsalisté do 19 let nebodovali ani ve druhém utkání porečského turnaje. Ve středu podlehli dominujícímu Španělsku 0:8. 

Očekávání zápasu se naplnilo. Španělé od začátku drželi balon a dobývali českou tvrz. Ta držela dlouho. První gól vstřelilo Španělsko ve 14. minutě, jenže během zbylých šesti minut druhé půle stihlo navýšit své vedení na 5:0. Ve druhém poločase přidal úřadující evropský šampión další tři góly. Naopak Češi se gólově neprosadili. 

Hodnocení asistenta trenéra Michala Štrajta: „Čekal nás jeden z nejlepších týmu své kategorie, který ladí formu na blížící se EURO a měl k dispozici celý kádr. Do zápasu jsme vstoupili dobře a snažili jsme se hrát nebojácný futsal. Dařilo se nám to, až bohužel na konec prvního poločasu, kdy jsme rychle za sebou inkasovali. Když nebudeme hledět na výsledek, tak bychom rádi kluky pochválili za obětavý přístup a rapidní zlepšení při bránění pivotů druhého týmu. Španělsko má ve svém kádru hráče, kteří denně trénují s nejlepšími týmy na světě a opět nám bylo ukázáno, jak se opravdový futsal hraje. Je to krásný sport a my si z tohoto zápasu můžeme brát příklad z toho, jak se tento sport dělá.“

U19: Česko – Španělsko 0:8 (0:5)

Rozhodčí: Marinković – Mečić.
Česko: Špánik (Buchar) – Jar. Zápotocký, Kuta, Krotil, Tilinger – Ji. Zápotocký, Kuča, Švejkovský, Palatka, Zlatníček, Pečenka, Svoboda. Trenér Marek Kopecký.
Španělsko: Lorente (Sanchez) – Vidal, Villalba, Martines, Martin – Marin, Santiago, Lopez, Vasallo, Rodriguez, Dominguez, Qiu, Lozano. Trenér Albert Canillas Alaves.

Španělsko

Lorente (Sanchez) – Vidal, Villalba, Martines, Martin – Marin, Santiago, Lopez, Vasallo, Rodriguez, Dominguez, Qiu, Lozano.

Česká republika

Špánik (Buchar) – Jar. Zápotocký, Kuta, Krotil, Tilinger – Ji. Zápotocký, Kuča, Švejkovský, Palatka, Zlatníček, Pečenka, Svoboda.