25. 6. 2023 10:15, Reprezentační turnaje, Futsal U19: Turnaj v Chorvatsku 2023 - Chorvatsko

Ukrajina
Česká republika
3:3 pen: 2:4

(3:1)

 1. Zlatníček Matěj

  14.
 2. Kuta Pavel

  26.
 3. Kuča Lukáš

  40.
 4. Krotil Štěpán

  41.

Česká futsalová reprezentace do 19 let zvládla nedělní utkání o 7. místo na přípravném turnaji v Chorvatsku. V dramatické koncovce vystřelil prodloužení Kuča. V penaltách pak Češi zápas otočili.

Zápas se nevyvíjel úplně podle českých představ. Na hráčích ležela tíha „posledního místa“ v turnaji. Ukrajinci se dostali do vedení 2:0. Na snížení Zlatníčka ale znovu soupeř zareagoval a v poločase měl pohodlný náskok 3:1.

Ve druhé půli Češi dominovali. Kuta snížil na rozdíl jedné branky. Už to vypadalo, že Kopeckého tým znovu doplatí na neproměňování šancí, ale objevil se spasitel. Tři vteřiny před koncem zápasu srovnal na 3:3 Kuča. Zápas tak zamířil do penaltového v rozstřelu, ve kterém šel do branky Buchar a svým dílem přispěl k výhře 4:2 v těchto dovednostních disciplínách.

Hodnocení trenéra Marka Kopeckého: „Jsme rádi, že jsme zvládli poslední zápas na turnaji. Nikdo nechce skončit poslední. Na klucích bylo vidět odhodlání. V zápase nás srážely obrovské individuální chyby, ale silou vůle jsme si šli pro vyrovnání. Na penalty jsme zvítězili. Jsme spokojení. Když zhodnotím celý turnaj, tak pro kluky to bylo malé EURO. V každém zápase jsme se utkali s účastníkem Mistrovství Evropy 2023. Klukům dal turnaj moc zkušeností. I my trenéři jsme nabrali zkušenosti a nabyli mnoho poznatků. Jsme za tuto účast rádi. Nebudeme si nic nalhávat. V těchto zápasech jsme mohli konkurovat jen taktickou připraveností, bojovností, nasazením a silou vůle, ale v práci s balonem, v technických dovednostech a v práci s prostorem jsme zaostávali. To bylo rapidní. V těchto věcech nemůžeme ještě soupeřům konkurovat. Musíme úplně jinak pracovat. A začíná to v klubech. Kluci se chtějí futsalu věnovat. Jenže pokud budou hrát během sezony patnáct procent futsal a zbytek fotbal, tak se nic nezmění. Poznatky od ostatních týmů máme, jde o specializované futsalisty a my to doháníme jinými věcmi. Do budoucna to stačit nebude.“

U19: Ukrajina – Česko 3:4 pen. (3:1)

Branky Česka: 14. Zlatníček, 26. Kuta, 40. Kuča, rozhodující pen Krotil. Rozhodčí: Šimunov – Budimir.
Ukrajina: Rafalskyj (Bjelimof) – Rubickyj, Tatumirak, Skybčik, Fedyk – Pankratij, Prychodko, Tkačenko, Jelišev, Boldyžev, Snicarenko, Zanosij, Peleckij. Trenér Igor Moskvičov.  
Česko: Špánik (Buchar) – Jar. Zápotocký, Kuta, Kuča, Tilinger – Ji. Zápotocký, Krotil, Zlatníček, Pečenka, Svoboda. Trenér Marek Kopecký.

Ukrajina

Rafalskyj (Bjelimof) – Rubickyj, Tatumirak, Skybčik, Fedyk – Pankratij, Prychodko, Tkačenko, Jelišev, Boldyžev, Snicarenko, Zanosij, Peleckij.

Česká republika

Špánik (Buchar) – Jar. Zápotocký, Kuta, Kuča, Tilinger – Ji. Zápotocký, Krotil, Zlatníček, Pečenka, Svoboda.

Česká republika

Trenér: Marek Kopecký

# P Jméno G ŽK ČK
14 U Zápotocký Jiří
10 U Zápotocký Jaroslav
11 U Kuča Lukáš 40
8 U Kuta Pavel 26
5 U Tilinger Filip
12 U Zlatníček Matěj 14
1 G Špánik Michal
13 U Krotil Štěpán 41
16 G Buchar Nicolas
2 U Pečenka Tomáš
3 U Svoboda Ondřej
# P Náhradníci G ŽK ČK