3. 2. 2024 12:00, Reprezentační turnaje, Futsal A: Turnaj v Číně 2024, Yulin - Čína

Slovensko
Česká republika
2:2

(2:2)

  1. Drozd David

    10.
  2. Drozd Pavel

    15.

Turnaj v Číně pokračoval v sobotu druhým hracím dnem. Finsko porazilo domácí výběr 4:1 a rozdá si to se Slováky o konečné prvenství. Čeští futsalisté totiž remizovali v derby 2:2.

Před posledním hracím dnem mají Finové šest bodů, Slováci čtyři, Češi jeden a Číňané jsou bez bodu. Výběr Marka Kopeckého tak ještě může skončit druhý. 

Zpět k sobotnímu klání. Do něj vstoupili lépe Češi, ale na každý gól našli Slováci odpověď. Jako první otevřel skóre David Drozd a v 15. minutě zvyšoval na 2:1 jeho bratr Pavel. Soupeř srovnal těsně před přestávkou na 2:2 po trefě Drahovského a málokdo by čekal, že jde o konečnou podobu skóre.

Ve druhé půli zahodili Češi řadu vyložených příležitostí. V závěru utkání ještě trenér Kopecký sáhl ke hře bez brankáře, protože jedině výhra by české futsalisty udržela v naději na první místo. Gól však nepadl.

Slovensko vs. Česko 2:2 (2:2)

Branky: 12. vlastní, 20. Drahovský - 10. D. Drozd, 15. P. Drozd. 
Rozhodčí: An Ran - Liang Qingyun (oba CHN).
Slovensko: Oberman (Kušnír) - Bačo, Doša, Drahovský, Zaťovič - Korček, Belaník, Vaktor, Ševčík, Směřička, Ostrák, Greško, Medoň. Trenér Marián Berky. 
Česko: Žežulka (Hůla) - Seidler, D. Drozd, P. Drozd, Slováček - Záruba, Kuchta, Homola, Mikuš, Havrda, Křemen, Seidler, Holý, Vnuk. Trenér Marek Kopecký. 

Slovensko

Oberman (Kušnír) - Bačo, Doša, Drahovský, Zaťovič - Korček, Belaník, Vaktor, Ševčík, Směřička, Ostrák, Greško, Medoň.

Česká republika

Žežulka (Hůla) - Seidler, D. Drozd, P. Drozd, Slováček - Záruba, Kuchta, Homola, Mikuš, Havrda, Křemen, Seidler, Holý, Vnuk.