4. 2. 2024 12:00, Reprezentační turnaje, Futsal A: Turnaj v Číně 2024, Yulin - Čína

Čína
Česká republika
1:6

(1:3)

 1. Vnuk Tomáš

  13.
 2. Drozd Pavel

  16.
 3. Mikuš Francisco

  18.
 4. Drozd David

  35.
 5. Drozd David

  36.
 6. Záruba Radim

  38.

Přípravný turnaj v Číně ovládli Finové, kteří vyhráli všechny tři zápasy. Na druhé místo se v neděli dostali čeští futsalisté. Domácí výběr Číny porazili jednoznačně 6:1. 

Na první trefu zápasu se čekalo do 13. minuty, kdy se poprvé na turnaji prosadil Vnuk. Domácí futsalisté sice v 15. minutě srovnali na 1:1, ale s bleskovou odpovědí přispěchal Pavel Drozd. Ještě do přestávky pak vstřelil svůj premiérový gól v české reprezentaci Francisco Mikuš - 1:3.

Do druhé půle šli Češi s vědomím, že na druhé místo musí vyhrát alespoň o tři góly. V poslední pětiminutovce svůj cíl nakonec splnili. Dvakrát se trefil David Drozd a na konečných 6:1 pro český tým uzavřel Radim Záruba. 

Čína  vs.  Česko 1:6 (1:3)

Branky Česka: 13. Vnuk, 16. P. Drozd, 18. Mikuš, 35. D. Drozd, 36. D. Drozd, 38. Záruba.
Rozhodčí: Fahad (UAE) - Shang Bin (CHN).
Čína: Zechao (Tengfei) - Bo, Budusalamu, Heier, Kepujiang - Saier, Yang, Xiaoyi, Wenqian, Zhuozhuang, Jiahao, Yiader, Zhiheng. Trenér Li Xin. 
Česko: Hůla (Žežulka) - Vnuk, D. Drozd, P. Drozd, Slováček - Seidler, Záruba, Kuchta, Homola, Mikuš, Havrda, Křemen, Seidler, Holý, Vnuk. Trenér Marek Kopecký. 

Čína

Zechao (Tengfei) - Bo, Budusalamu, Heier, Kepujiang - Saier, Yang, Xiaoyi, Wenqian, Zhuozhuang, Jiahao, Yiader, Zhiheng.

Česká republika

Hůla (Žežulka) - Vnuk, D. Drozd, P. Drozd, Slováček - Seidler, Záruba, Kuchta, Homola, Mikuš, Havrda, Křemen, Seidler, Holý, Vnuk.