21. 9. 2022

Ježek Cup 2022: Souhrn prvního dne

28. ročník mezinárodního turnaje Ježek Cup 2022 odstartoval třemi zápasy. Slovensko vyhrálo 1:0 nad USA a v souběžně hraném zápase remizovalo Finsko s Mexikem 1:1. Ve večerním zápase pak český národní tým prohrál s Německem 0:4.

Odpolední program turnaje přinesl souboje USA proti Slovensku a Mexika proti Finsku. V prvním zmiňovaném souboji padla jediná branka ve 41. minutě, když se po centru Zahradníka hlavou prosadil Dávid Petrik a Slovensko vyhrálo nad Spojenými státy americkými 1:0.

Druhý souběžně hraný zápas začal lépe pro Finsko, za které se ve 12. minutě prosadil Roni Hudd, který dokázal v hlavičkovém souboji ve vápně soupeře přetlačit dvojici bránících hráčů.

Zápas pak ale ovlivnila 36. minuta, kdy gólovou střelu Mexika na brankové čáře zastavil Lucas von Hellens. Následovala červená karta a pokutový kop. Ten proměnil Octavio Vázquez a srovnal na 1:1. V dalším průběhu zápasu již další branka nepadla a utkání tak skončilo remízou.

Český národní tým pak v podvečerním zápase statečně bojoval s Německem. Na silného soupeře ale nestačil a nakonec prohrál 0:4. Více o zápase zde.

USA U18 – Slovensko U18 0:1 (0:1)
Branka: 41. Petrik. ŽK: Shaul, Soma – Brandis. Diváci: 124.

USA: Kochen – Gill, Diaz, Hawkins (70. Hall), Verhoeven (46. Jura) – Heard (70. Soma), Rudisill (70. Medina), Shaul – Vazquez (64. Romero), Soto (64. Burton), Gitau (64. Figueroa).

Slovensko: Badžgoň – Oravec (72. Pávek), Zemko, Mielke, Brandis – Šimun (72. Hájovský), Marko (61. Závacký), Holíček – Petrik (79. Blaško), Zahradník (C) (72. Slanina), Murko (61. Fiala).

Mexiko U18 – Finsko U18 1:1 (1:1)
Branky: 38. Vázquez (pen.) – 12. Hudd. ŽK: Valenzuela – Armstrong. ČK: 36. Hellens (Finsko). Diváci: 68.

Mexiko: Orantes – Carrillo (72. Pérez), Bustos, López (C), Téllez, Ramírez (59. Herrera), Medrano (72. Guerrero), Vázquez, González (59. Biscayzacú), Valenzuela, Villal.

Finsko: Ramula – Naamo, von Hellens, Armstrong (C) (65. Kekarainen), Hudd (65. Hänninen), Jalonen (82. Tiihonen), Laine, Vuorinen, Terrnava (90+3. Hyvönen), Miettinen, Soiniemi (65. Moisio).

Česko U18 - Německo U18 0:4 (0:1)
 11. Popp, 53. Weiper, 59. Bischof, 61. Ibrahimovic. ŽK: Strasner. Rozhodčí: Batík – Caletka, Pospíšil. Diváci: 368.

Česko: Tomas – Uřica, Hunal, Paluska, Stryk – Planka (60. Karsten) – Vitarigov (60. Vitarigov), Horák, Šancl (60. Černý), Hašek – Krulich (60. Novák).

Německo: Goller – Barthel (46. Klemens), Agyekum, Schluz (46. Drexler) – Baum, Maza (46. Raimund), Raebiger (77. Di Benedetto), Bischof (60. Wanner), Tolba (45. Strasner) – Pejcinovic, Popp (46. Popp).

Ze všech zápasů turnaje probíhají video přenosy na webu FAČR.tv zde.