Cílem certifikátů je podpořit mladé fotbalové naděje v jejich začátcích a vytvořit jim celoživotní památku na jejich první fotbalový úspěch.

„Během fotbalových začátků, ale i celé kariéry se každému hráči nebo hráčce povedou momenty, které stojí za to si připomínat. A právě k tomu mohou posloužit i tyto certifikáty fotbalových úspěchů. Věříme, že to pro hráče i rodiče bude příjemné zpestření a možnost, jak si v budoucnu zavzpomínat na to, co se jim na začátku kariéry povedlo,” říká zástupce Grassroots oddělení FAČR Michal Blažej.

Údaje do certifikátu si mohou rodiče či zákonní zástupci dítěte vyplnit prostřednictvím webových stránek www.mujprvnigol.cz.

Co je k vyplnění certifikátu potřeba? Certifikát malé fotbalistky či fotbalisty je plně automaticky generované PDF, do kterého rodiče dosadí tyto údaje:

  • Úspěch, kterého dítě dosáhlo. Vybírat lze celkem ze 4 pevně daných úspěchů: první gól, první hattrick, první zápas, první vychytaná nula. zároveň mají rodiče či zákonní zástupci možnost napsat si do certifikátu vlastní úspěch.
  • Datum, ve kterém se daný úspěch uskutečnil.
  • Jméno a příjmení malé fotbalistky či fotbalisty.
  • Utkání, ve kterém se to stalo.

Po vyplnění požadovaných informací a kontaktních údajů, bude rodičům certifikát automaticky zaslán do e-mailu, který si následně mohou vytisknout a předat své fotbalové hvězdičce.