Přes velká vedra a vlhko předvedla celá česká výprava svou odhodlanost a připravenost na mistrovství světa, které odstartovalo ve čtvrtek 9. listopadu odpoledne zahajovacím ceremoniálem v hale Teatrao. Mistrovství se zúčastnilo celkem 14 států z celého světa.

Česká reprezentace byla ve skupině B společně se Švédskem, Ghanou a Paraguay. První zápas byl naplánován v pátek 10. listopadu proti Ghaně, ale z důvodu její neúčasti, která měla problém s financí a dostala od ISCD zákaz účasti na MS, to znamenalo pro českou reprezentaci začít programem volným a mohla se tak podívat na zápas svých dalších soupeřů, tj. Švédsko – Paraguay (Švédsko zvítězilo 9:1).

Český tým v prvním zápase v historii na MS zvítězil vysoko 9:2 nad Paraguayí, kde se svými čtyřmi brankami prosadil Lištvan. Poslední zápas skupiny se odehrál v neděli mezi Českou republikou a Švédskem. Oba celky měly postup zajištěný, šlo jim primárně jen o 1. místo ve skupině. Zápas se hráčům nepovedl a prohráli výsledkem 1:6.

MS neslyšících 2023 (Brazílie)

Další špatnou zprávou byla ta, že přišli o klíčového hráče Novotného, který v zápase dostal červenou kartu a chyběl ve čtvrtfinálovém zápase proti Íránu. Tým měl dva dny odpočinku, kdy se zaměřil při tréninku na nedostatky, chyby a vysvětlení od realizačního týmu v rámci video rozborů.

Čtvrtfinálový zápas byl na programu ve středu 15. listopadu již brzy ráno, což bylo pro reprezentaci něco nového. První poločas skončil 0:1, ale ze strany české reprezentace to byl tím vůbec nejlepší výkon jakým se na MS předvedla. Druhý poločas se snažila ještě prvních pět minut tlačit, ale po druhém gólu hráčům došly síly a prohráli 0:7.

Následující zápas se hrál s Kuvajtem o 5.-8. místo, kde v zápase byla česká reprezentace výrazně lepší, ale bohužel nedokázala proměnit své šance a prohrála smolně 0:5. Poslední zápas o 7. místo se hrál proti Švýcarsku a Češi vedli již 2:0. Poslední dvě minuty před koncem se Švýcarsko bez brankáře dokázalo prosadit a vyrovnalo na 2:2. Hrálo se tedy prodloužení 2x5 minut, kde se ukázalo, že je česká reprezentace v lepší kondici a vyhrála zápas 5:2. Český tým tak obsadil na mistrovství světa sedmé místo!

Vítězem celého MS se stal Írán se kterým hrála česká reprezentace ve čtvrtfinále. Írán porazil Švédsko až na penalty výsledkem 3:0.

14. Bulharsko

Českou reprezentaci v následujících měsících čekají další soustředění. Odehraje i mezinárodní turnaj v Praze, který se bude konat v říjnu 2024. V roce 2025 v srpnu se bude konat mistrovství světa v Dánsku.

Touto cestou velmi děkujeme vedení FAČR za dlouhotrvající spolupráci a hlavně za sponzorskou pomoc a veškerou její podporu pro náš český tým reprezentace.