Náš fotbal živě je oblíbený společný projekt Fotbalové asociace České republiky, České televize a Fortuny. Cílem projektu je především zpopularizovat výkonnostní fotbal, a to i ten na nejnižší úrovni.

Nedělní duel bude již třicátým utkáním, které FAČR ve spolupráci se svými partnery v rámci tohoto projektu organizuje. Štáb České televize tentokrát zamíří do Libereckého kraje, kde se v utkání 1.B třídy střetnou domácí Vratislavice s Cvikovem.

Zápas mezi TJ Jiskra Vratislavice nad Nisou a FK Cvikov bude mít velký náboj. Oba kluby totiž v 1.B třídě skupiny Západ bojují o záchranu. Domácí jsou ve třináctičlenné tabulce na jedenáctém místě, hosté jsou dvanáctí. Navíc oba týmy mají shodně patnáct získaných bodů a je tedy jasné, že v zápase půjde opravdu o hodně.

V liberecké 1.B třídě není nouze o zajímavé výsledky. Podzimní vzájemný souboj soupeřů skončil výhrou Vratislavic na hřišti Cvikova 6:3 a divokého výsledku dosáhly Vratislavice i o minulém víkendu, když v Jilemnici vedly po pěti minutách 2:0, v 17. minutě pak ale prohrávaly 2:3, avšak nakonec zvítězily 4:3.

Týmy Vratislavic a Cvikova mají aktuálně tedy na svém kontě shodných patnáct bodů, avšak před vzájemným soubojem se může aktuální bodová shoda změnit, protože oba celky čekají o víkendu 20. a 21. května zápasy 25. kola. Cvikov hraje doma proti béčku Slovanu Hrádku nad Nisou (7. místo tabulky) a Vratislavice zajíždějí na hřiště Kamenice (6. místo)

Zajímavostí souboje mezi Vratislavicemi a Cvikovem bude také skutečnost, že proti sobě nastoupí dvě města, ve kterých se nacházejí pivovary. Domácí tak budou reprezentovat vratislavický Pivovar Konrád, hosté naopak Pivovar Cvikov.

Návštěvníci zápasu se mohou navíc těšit na bohatý doprovodný program. Celá akce bude propojena s dětským dnem ve Vratislavicích, který startuje právě dopoledním utkáním. Zápasu se zúčastní známé osobnosti z libereckého regionu a samozřejmostí je skvělé jídlo a pití.

Zápas 26. kola 1.B třídy Libereckého kraje mezi Vratislavicemi a Cvikovem se před kamerami České televize odehraje v neděli 28. května. Výkop zápasu je stanoven na 10:30, přímý přenos včetně předzápasového studia startuje na ČT sport již v 10:00!