Útočník Daniel Rus získal na Galavečeru Našeho fotbalu svou druhou cenu pro nejlepšího mladšího dorostence roku. Stejnou cenu získal již na předešlém galavečeru a v této kategorii se zařadil po bok dvojnásobných vítězů Dominika Maška (2010 a 2011), Václava Černého (2012 a 2013) a Michala Sadílka (2014 a 2015).

Cenu, která nese jméno Vlastislava Marečka, vyhrál Daniel Rus za rok 2022 před druhým Samuelem Pikolonem (SK Slavia Praha) a třetím Ondřejem Penxou (AC Sparta Praha).

Daniel Rus jako šestnáctiletý na podzim nastupoval v lize staršího dorostu a další zkušenosti sbíral i v národním týmu kategorie U17.

„Povedl se mi především první půlrok. Dařilo se mi ve Spartě i v reprezentaci. Naopak ve druhé polovině roku jsem měl takové trochu slabší období, ale i tak jsem si odnesl velké množství zkušeností a mohu být spokojený,“ hodnotil svůj kalendářní rok 2022.

Útočník Sparty se zařadil po bok tří fotbalistů, kteří v předešlých letech také v této kategorii mladšího dorostu získali dvě trofeje za sebou.

„Obhajoba vítězství mi samozřejmě udělala velkou radost. Jsem rád, že jsem mohl na galavečeru být a moc si toho vážím,“ přikyvoval spokojeně Daniel Rus.

Ten má stejně jako jeho reprezentační kolegové pro rok 2023 velké plány. Tím největším je boj o postup na mistrovství Evropy. Česko se na konci března v elitní fázi kvalifikace představí na miniturnaji v Portugalsku, odkud dva nejlepší týmy postoupí na šampionát.

„Mým největším osobním snem pro rok 2023 je právě ten postup s reprezentací U17 na mistrovství Evropy. Zároveň chci na sobě dál pracovat a ve Spartě se zase posunout o kousek dál. Budu se snažit o to, abych byl na Galavečeru Našeho fotbalu i příští rok,“ dodal na závěr Daniel Rus.

PUMA Galavačer Našeho fotbalu (12. 1. 2023)

PUMA Galavačer Našeho fotbalu (12. 1. 2023)