Už za necelý měsíc vstoupí české reprezentantky v plážovém fotbale do Evropských her. Ve skupině se utkají s Polskem a Portugalskem. Příprava na zatím největší akci, kterou kdy ženský plážový fotbal v Česku zažil, tak začíná pomalu vrcholit. Zápasová generálka se ovšem výsledkově příliš nevyvedla.

První zápas nabídl vyrovnanou podívanou. Nizozemky měly lepší vstup do utkání, po první třetině vedly 2:0, české reprezentantky se nicméně v domácím prostředí nenechaly nijak zahanbit.

V polovině zápasu snížila kapitánka Markéta Matějková, další šance zastavovala skvěle chytající brankářka Alissa Vischová nebo tyče nizozemské branky.

Drama nicméně pokračovalo ve třetím dějství. Necelé tři minuty před koncem přidala Markéta Matějková svou druhou trefu v utkání a na ukazateli skóre svítil stav 3:4. Svěřenkyně trenéra Radima Nečase si v závěru vytvořily ještě dvě solidní šance na srovnání, ani jedna ovšem nenašla cíl.

Odveta se hrála hned o den později, tedy v sobotu. Soupeřky z Nizozemska měly opět mnohem lepší vstup do zápasu, tentokrát vedly o dvě branky už dokonce ve 2. minutě. Češkám se dlouho nedařilo vrátit do utkání kýženou snižující brankou. Ta přišla až na startu závěrečného dějství, když se parádní ranou přímo z rozehrávky prosadila Aneta Jungová.

Nádech nicméně hodně rychle vystřídalo opět zklamání. Vzápětí se totiž na druhé straně trefila Lotte Hopmanová a do sirény už následovaly pouze další čtyři nizozemské branky, které vyústily až v konečný výsledek 1:7.

Český národní tým nyní pokračuje v přípravě na první velkou akci v letošní sezoně, kterou jsou už zmíněné Evropské hry. Program v plážovém fotbale startuje v úterý 27. června.

První zápas (pátek 26. května):

Česko – Nizozemsko 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Branky: 18. a 34. Matějková, 22. vlastní Braková – 3. Drostová, 7. De Bondtová, 16. Braková, 26. vlastní Čulová.

Sestava Česka: Limbergová, Mikinová – Jungová, Hrušková, Procházková, Čulová – Matějková, Martínková, Dlouhá, Pýchová (Vantová, Macháčková).

Druhý zápas (sobota 27. května):

Česko – Nizozemsko 1:7 (0:2, 0:0, 1:5)

Branky: 25. Jungová – 2. a 35. De Bondtová, 1. Drostová, 25. Hopmanová, 28. Bosová, 29. Shylvana Tielemanová, 36. Vollemaová.

Sestava Česka: Mikinová, Limbergová – Matějková, Vantová, Dlouhá, Pýchová – Jungová, Hrušková, Procházková, Čulová (Macháčková).