Republikové finále organizovala Asociace školních sportovních klubů ČR ve spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky. Dvoudenní turnaj se hrál ve 2 skupinách po 4 týmech a 2 skupinách po 3 týmech, kdy první dva týmy ze skupiny postoupily do bojů o 1. - 8. místo a třetí a čtvrtý tým ze skupiny postoupil do bojů o 9.-14. místo. Souboje o umístění se pak hrály vyřazovacím způsobem (play-off). Vítězem skupiny A se stala ZŠ E. Rošického z Jihlavy s 9 body a ze druhého místa postoupila ZŠ Máj I z Českých Budějovic. Skupinu B ovládli s 9 body chlapci ze ZŠ Sever v Hradci Králové a do bojů o finále je následovali chlapci ze ZŠ Edvarda Valenty z Prostějova. Skupinu C ovládli fotbalisté ze ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti a do bojů o další umístění s nimi postoupili i sportovci ze ZŠ Edisonova v Teplicích. A ve skupině D z 1. místo postoupil tým ZŠ Vladislava Vančury ze Zbraslavi a ze 2. místa chlapci ze ZŠ Příbram - Březové Hory.

Druhý fotbalový den pak patřil zápasům, ve kterých se chlapci utkali o konečné umístění. V napjaté atmosféře nakonec chlapci ze ZŠ Příbram - Březové Hory podlehli fotbalistům z Českých Budějovic a s výsledkem 0:1 skončili na druhém místě. Bronzová příčka patřila týmu ZŠ Vladislava Vančury ze Zbraslavi a 4. místo si odvezli chlapci ze ZŠ Edvarda Valenty z Prostějova.

Dvoudenní fotbalové klání doplnil i atraktivní doprovodný program, ve kterém nechybělo vystoupení Vaška Koláře, několikanásobného mistra světa, Evropy a ČR v biketrialu. Speciálním hostem turnaje byl Karel Jarůšek, český fotbalový funkcionář, bývalý vrcholový fotbalista a bývalý předseda představenstva FC Zbrojovka Brno. Ceny vítězům a zúčastněným předal Ondřej Paděra, který reprezentuje Českou republiku v malém fotbalu a s výběrem České republiky získal titul mistra Evropy i mistra světa.

Konečné pořadí turnaje:
1. místo: ZŠ Máj I, České Budějovice
2. místo: ZŠ Příbram - Březové Hory
3. místo: ZŠ Vladislava Vančury, Zbraslav
4. místo: ZŠ Edvarda Valenty, Prostějov
5. místo: ZŠ E. Rošického, Jihlava
6. místo: ZŠ Sportovní, Uherské Hradiště
7. místo: ZŠ Sever, Hradec Králové
8. místo: ZŠ Edisonova, Teplice
9. místo: ZŠ Mládeže, Znojmo
10. místo: ZŠ Dobřany
11. místo: ZŠ Jablonec nad Nisou - Mšeno
12. místo: ZŠ Adamov
13. místo: ZŠ Letovice
14. místo: ZŠ TGM, Blansko

Nejlepší hráč turnaje: Daniel Rojka (ZŠ Sportovní, Uherské Hradiště)

Nejlepší střelec turnaje: Maxim Kalabus (ZŠ Sportovní, Uherské Hradiště), David Lášek (ZŠ Zbraslav)

Nejlepší brankář turnaje: Karel Melichar (ZŠ Příbram - Březové Hory)

Více o republikovém finále najdete na stránkách akce.

Finále ZŠ 2022 (AŠSK, FAČR), Blansko 24.-25.10.2022

Finále ZŠ 2022 (AŠSK, FAČR), Blansko 24.-25.10.2022