Jaká je Jakube vlastně tvá hráčská kariéra?

S fotbalem jsem začínal u nás na vesnici ve Skalici nad Svitavou, následně jsem po přípravce přestoupil do Boskovic. Poslední rok v dorostu jsem strávil v Prostějově. První čtyři roky v mužích jsem byl ve Vyškově, odkud jsem šel do Lanžhotu, kde působím doteď.

Jsi už zkušený student s mnoha akademickými akcemi za sebou. Jaké jsi měl představy o úrovni soutěže a jak se naplnily?

Úroveň mě mile překvapila, jediné co mě mrzí je fakt, že všechny zápasy se hrály bez diváků. Myslím, že tento typ studentské soutěže by si zasloužil větší návštěvnost. 

Jak bys ohodnotil své individuální výkony a jak celkový výkon tvému týmu?

Celkově si myslím, že jsme odehráli většinu zápasů velmi dobře. Jediný zápas, který nás může mrzet je semifinále, kde jsme neproměnili velké množství šancí, které by nás za stavu 1:1 poslaly do vedení. Myslím, že kdybychom zvládli tento zápas, tak Univerzitní ligu vyhrajeme. Osobně jsem celkem spokojený, jen v semifinále jsem dostal 4 góly, čímž jsem spoluhráčům moc nepomohl.

Co pro tebe znamená Univerzitní fotbalová liga a co je hlavní motivací se pravidelně účastnit?

Upřímně, ze začátku jsem vůbec nevěděl, o co jde a bral jsem to jako trénink. S dalšími koly jsme se začal těšit na každý zápas. Motivací bylo samozřejmě reprezentovat univerzitu, ale také poznat spoluhráče, jelikož většina spoluhráčů byla z fakulty sportovních studií, přičemž já jsem studoval na ekonomicko-správní fakultě. 

Jaký byl pro tebe nejlepší nebo nejhezčí moment z letošního ročníku Univerzitní ligy?

Nejhezčí moment bylo samozřejmě vítězství v zápase o 3. místo, které nám zajistilo medailovou pozici.

Prozradil bys nějakou zajímavost z vaší kabiny, nějaký rituál nebo netradiční zážitek?

Základem bylo být vždy pozitivně naladěný na každý zápas. O toto se staral náš šaman a kapitán v jedné osobě David Papuga. 

Máš ještě nějaké fotbalové sny, ať už na akademické půdě nebo v běžném fotbalovém životě?

Jelikož jsem ukončil studium, tak na akademické půdě již žádné velké ambice nemám. Ve fotbalovém životě bych chtěl postoupit s Lanžhotem do 3. ligy.

 

https://www.facebook.com/univerzitnifotbalovaliga