Pomoci zviditelnit tento projekt a přilákat děti zpět k fotbalu má i Jakub Podaný, bývalý ligový fotbalista, který se stal ambasadorem celého projektu.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo navázat spolupráci právě s Jakubem Podaným, který je po konci aktivní kariéry velice aktivní v komunikaci s fotbalovými fanoušky, a to ať již jde o sociální sítě nebo například o komunikaci skrze různé podcastové platformy. Věřím, že projekt Můj první gól, jehož hlavním cílem je podpora náborové kampaně mezi začínajícími fotbalistkami a fotbalisty, posune právě Kuba tím správným směrem, a pomůže nám tak k dosažení společného cíle, tj. přilákat k fotbalu co možná největší počet dalších dětí,“ říká Michal Jurman, ředitel Oddělení komunikace FAČR.

Projekt Můj první gól se skládá z několika důležitých pilířů, mezi které patří: Příběhy osobností, Fotbalový balíček, Trénuj doma, Strava fotbalistů, Škola v pohybu nebo série videí Trénuj doma. 

„Fotbal je jeden z nejoblíbenějších sportů, a i když už jsem s profesionálním fotbalem skončil, nemůžu se s fotbalem jako fenoménem rozloučit. Fotbal není jen první liga, Sparta a Slavie. Chci ukázat, že ve videích, která natáčíme, inspirujeme menší kluby, jak dostat víc kluků a holek na hřiště nebo jak motivovat trenéry. Věřím, že tento projekt navrátí třeba i venkovskému fotbalu prestižní postavení, které kvůli měnícímu se životnímu stylu v poslední době ztrácí. Přeji si, abychom díky videím zvedli děti od počítačů a playstationů a dostali je zpět na hřiště mezi kamarády,“ říká ambasador projektu Jakub Podaný.

Kromě již zmíněných pilířů zahrnuje projekt Můj první gól také reportáže z Měsíce náborů a Fotbalových klubů. Pilíř Fotbalové kluby navazuje na licenční systém neprofesionálních klubů FAČR a představuje kluby, jejichž práce s mládeží je na vynikající úrovni.

Podívejte se na reportáž z Měsíce náborů, jehož součástí byl i nový ambasador projektu Jakub Podaný:

SK Rváčov & TJ Oldřichov