Brzy třiačtyřicetiletý trenér vystřídal na pomyslném trůnu reprezentačního trenéra Karla Radu, který trofej pro nejlepšího trenéra vyhrál čtyři poslední roky po sobě. 

„Beru to jako obrovskou čest. Je to práce celého realizačního týmu a samozřejmě také hráček. Jsem moc rád, že jsem tu cenu získal,“ řekl po skončení sobotního Galavačeru Našeho fotbalu Karel Piták. 

Slavia Praha prožila mimořádný rok. Fotbalistky v sešívaných dresech na jaře jednoznačně ovládly ligovou soutěž, poté ve finále Českého poháru v Vlašimi udolaly Spartu Praha a na začátku právě probíhající sezony si vedle dobrých ligových výsledků zajistili také postup do skupiny Ligy mistryň.

„Do zápasu s Lyonem byl ten rok skoro ideální. Vyhráli jsme double a znovu se nám podařilo postoupit do skupiny Ligy mistryň. Zápas s Lyonem (0:9) nás ale potom zase vrátil na zem a je vidět, že ten svět je ještě trošičku někde jinde. Ty další dva zápasy Ligy mistryň byly ale z naší strany již lepší, jenom mě mrzí, že jsme nedokázali vyhrát. Teď v lednu nás ale čekají ještě další tři zápasy a věřím tomu, že alespoň jeden z nich vyhrajeme,“ doufá Karel Piták. 

22. Galavečer Našeho fotbalu (6. 1. 2024)

Ve zbytku letošní sezony bude chtít Karel Piták se svým týmem pokračovat v co nejlepších výsledcích a zopakovat úspěchy z loňského roku.

„Naším cílem bude znovu získat double. Ligu máme velmi dobře rozehranou, máme poměrně značný náskok a věřím tomu, že ho zvládneme udržet. Uspět budeme chtít opět i v poháru, kde bychom rádi zopakovali loňské vítězství,“ nastiňuje kouč sešívaných.

Nejbližší plány trenéra Slavie se ale budou ubírat mimo fotbalové dění.

„Do měsíce bychom se měli s manželkou Benediktou radovat z narození naší dcery. Na to se všichni samozřejmě moc těšíme a minimálně na pár dnů půjde u nás doma fotbal stranou,“ dodává na úplný závěr Karel Piták. 

Konečné pořadí v anketě Trenér roku - ženský fotbal
1. Karel Piták (SK Slavia Praha)
2. Jan Navrátil (reprezentace žen do 19 let)
3. Petr Myslivec (FC Slovan Liberec / as. trenéra reprezentace žen)