Účast KM FAČR: Stanislav Duben, Karel Musil, Pavel Crhan, Tomáš Kubr
Vedoucí grassroots úseku: Mgr. Otakar Mestek
Grassroots manažer: Mgr. Michal Blažej
ŘK Čechy: Martin Drobný
Předseda KM ŘKČ: Benjamin Vomáčka
LPO FAČR: Mgr. Jiří Hendrich Grassroots poradní sbor: Oldřich Jakubek Hosté: Mgr. Zdeněk Psotka Sekretář KM FAČR: Roman Vonášek

Stanislav Duben – předseda KM FAČR
Pozdravil přítomné členy a seznámil je s programem jednání. Na úvod představil změnu ve složení Komise mládeže. Na vlastní žádost ukončil činnost Mgr. Vladimír Blažej, kterému předseda KM poděkoval za dosavadní činnost. Na VV FAČR pak bude ke schválení předán návrh na doplnění komise o p. Tomáše Navrátila.
1. Informace O. Mestek
2. Soutěžní řád
3. Soutěže žáků
4. Akce a turnaje Komise mládeže FAČR
5. Různé
6. Závěr

1) Informace O. Mestek
Informoval o nástupu nového ředitele do oddělení Rozvoje fotbalu. Tím se stal od 1. 4. 2022 pan Milan Doruška. Ohledně rozpočtu na rok 2022, zatím není definitivní rozhodnutí.

2) Soutěžní řád
Společně se zástupcem LPO řešeny připomínky k Soutěžnímu řádu mládeže, které zaslali jednotliví členové KM FAČR a GTM KFS. Předseda KM FAČR upravený materiál odeslal na LPO FAČR ke zpracování.

3) Soutěže žáků
Projednány výsledky ankety z klubů, dalším důležitým bodem bude setkání klubů (ČLŽ a ČDŽ) se zástupci ŘKČ v Praze na Strahově a společná příprava modelu soutěží mladších a starších žáků na následující sezóny.

4) Akce a turnaje Komise mládeže FAČR
• V příloze upravená Termínová listina KM FAČR pro jarní a letní část 2022. U některých turnajů je zkrácena doba turnaje, některé turnaje jsou přesunuty na jiný termín a některé turnaje budou odehrány jiným způsobem. Jedná se především o memoriál J. Šurala, který bude odehrán v rámci KFS. GTM KFS společně se sekretářem připraví na příští zasedání KM FAČR model, kterým se turnaj odehraje ve druhé fázi tak, aby na republikové finále v Praze na Strahově byla zajištěna účast čtyř výběrů ve dnech 15. - 16. 6. 2022.
• Finálové turnaje Poháru mládeže již budou pod novým názvem – Planeo Cup. Dochází jen ke změně názvu na základě podpory nového partnera, vše ostatní zůstává.
• Připraven je nový ročník Memoriálu Vlastislava Marečka. Turnaj je automaticky pro kluby, které jsou držiteli statutů KA a SCM. Celkem 29 klubů. Dále se mohou účastnit kluby, které nejsou držiteli výše uvedených statutů, ale hrají ČLŽ U15 a MSLŽ U15. Tak tomu bylo i letos, z pěti oslovených tři kluby hrají. Tím je počet týmů pro turnaj stanoven na konečných 32. Rozlosování obdrží kluby v týdnu mezi 11. - 14. 4., čekáme na odehrání 22. kola na Moravě. Následně budou kluby nasazeny podle pořadí v tabulkách žákovských lig U15. V Čechách po odehrání podzimu (13 kol) a na Moravě po odehrání 22 kol (doma x venku).

5) Různé
• O. Mestek informoval o projektu Fotbal pomáhá dětem z Ukrajiny odkaz https://facr.fotbal.cz/fotbal-pomaha-detem-z-ukrajiny/p368
• Tomáš Kubr opětovně apeloval na pomoc FAČR při zahraničních přestupech, zvláště v tomto období. Toto probíhá a na stránkách FAČR je i odkaz https://facr.fotbal.cz/postup-pri-prestupech-hracu-z-ukrajiny/a15947
• KM FAČR znovu připomíná zásadní bod pro účast (nominaci) hráčů pro výběry OFS U12 – Memoriálu V. Betky. V tomto turnaji není povolen start hráčům, kteří hrají v klubech ŽL U12, A, B, C, D a SpSM U12-Jih, SpSM U12-sever. Tento bod platí nejen pro semifinálové turnaje a republikové finále, ale platí též pro turnaje v rámci KFS.
• Licenčnímu manažerovi FAČR Stanislavu Rýznarovi byl předán materiál s návrhem kontrolního systému talentované mládeže (Klubové akademie, SCM, SpSM, SpSM KFS a OFS). Následně proběhne společná schůzka a na další KM budou prezentovány výstupy a závěry z této schůzky.
• Komise mládeže navrhuje vedení FAČR a STES jednání s potencionálními partnery, kteří by finančně podporovaly a garantovaly akce a projekty Komise mládeže, které podporují především oblast Grassroots fotbalu a systém výběru talentované mládeže v rámci okresů a krajů.

6) Příští zasedání Komise mládeže FAČR
Úterý 3.5.2022, 10:30 hod., Praha - sídlo FAČR

Složka dokumentů