KM FAČR: Stanislav Duben, Tomáš Heidenreich, Petr Zapletal, Mgr. Petr Čejka, Pavel Crhan, Tomáš Navrátil, Mgr. Tomáš Kubr, Karel Musil
Pověřený technický ředitel: Erich Brabec
Vedoucí grassroots úseku: Mgr. Otakar Mestek
GTM KFS: Luboš Zákostelský, Jiří Skála, Ladislav Buday, Mgr. Michal Kolčava, Roman Havel, Mgr. Radim Zajíc, Mgr. Lukáš Staroba, Jiří Kovárník, Stanislav Schwarz
Sportovní úsek: Mgr. Matěj Čmejla
Grassroots manažer: Mgr. Michal Blažej Grassroots poradní sbor: Oldřich Jakubek
Sekretář ŘK Čechy: David Anděl
Úsek ženské kopané: Mgr. Marek Opočenský
Úsek trenérů a vzdělávání: Adam Novotný
Sekretář KM FAČR: Roman Vonášek

1) Předseda KM FAČR
Předseda Komise mládeže na úvod představil a přivítal nového člena KM FAČR Tomáše Heidenreicha. Nově příchozí na Úsek trenérů a vzdělávání je i Adam Novotný, který se tohoto zasedání také zúčastnil. Následně seznámil s programem zasedání, který byl schválen.
- V krátkosti informoval ohledně nového zápisu přípravek. Funguje, jsou dílčí připomínky k úpravám, které se řeší ve spolupráci s IT oddělením FAČR.

- Kouba Cup – zhodnotil oba turnaje, Kouba Cup dívek v Liberci a Kouba Cup chlapců v Třebíči. Dívčí turnaj proběhl bez jakýkoliv problémů, za organizaci patří poděkování Michalu Kolčavovi a sekretáři Libereckého KFS, kterým je pan Zbyněk Poppr. Místem konání příštího dívčího turnaje bude Moravskoslezský kraj, konkrétně Ostrava.

- Chlapci odehráli tento turnaj na osvědčeném místě v Třebíči a okolí. Tradičně výborně připravený a zorganizovaný turnaj, celý organizační štáb pod vedením předsedy KM FAČR Stanislava Dubna zasluhuje velké poděkování. Poprvé byl tento turnaj prodloužen až do pátku, model se osvědčil, hráči měli více volna na odpočinek. Pro příští turnaj je nutné zajistit odložení víkendového kola i ČDŽ nebo možnost odložení týmům, jejichž hráči se turnaje účastní. Letos bylo odloženo pouze kolo pro ČLŽ.

Projednat s KM ŘKČ a KM ŘKM, následně s předsedy ŘKČ a ŘKM. Pro oba turnaje zajistit ještě větší propagaci, zápasy opět nahrávat, přenášet a určitě zachovat komentované přenosy z finálových utkání, tak jak tomu bylo v letošním roce. Jednání se zástupci STES. Komise
mládeže schválila i místa konání turnaje pro následující roky. Příští rok se
odehraje Kouba Cup v rámci LODM v Českých Budějovicích. Rok 2025 se odehraje v Jihomoravském kraji. Rok 2026 bude opět olympiáda. Rok 2027 turnaj se objeví v Plzeňském kraji.

2) Informace sekretář KM FAČR
- MKS – zahájen nový ročník, po připomínkách došlo k úpravě termínů. Druhé a třetí kolo jednotný termín, první kolo po dohodě krajů. Termíny nahlásit sekretáři KM FAČR. Podmínky pro účast (počet hráčů z jednoho klubu) zůstávají stejné jako v minulém roku.

- Pohár Josefa Šurala – jsou připraveny dvě varianty pro odehrání tohoto turnaje. Musíme vyčkat na rozpočet KM FAČR pro rok 2024, následně bude určen systém turnaje.

- MVM – vylosovány semifinálové skupiny Memoriálu Vlastislava Marečka.

Skupina A
SK Dynamo České Budějovice
FC Zbrojovka Brno
Výběr KFS Pardubice/FK Mladá Boleslav
FC Zlín/1. SK Prostějov

Skupina B
SK Slavia Praha
FC Baník Ostrava
FK Pardubice/FK Dukla Praha
FC Slovácko/FK Frýdek-Místek

Skupina C
AC Sparta Praha
SK Sigma Olomouc MŽ
Viktoria Plzeň/SK Kladno
Slezský FC Opava/MFK Karviná

Skupina D
FC Hradec Králové
MFK Vítkovice
FK Teplice/FC Slovan Liberec
FKM Vysočina Jihlava

KM FAČR schválila změnu vzhledem k zajištění zimní přípravy klubů. Utkání II. kola (nalosované dvojice) mohou svá utkání odehrát již nyní. Komunikaci a přesné informace klubům zajistí sekretář KM.

- Pohár mládeže FAČR – Planeo Cup. Turnaj připraven, v době od 12.9. – 16.11.2023 bude odehráno v kategoriích U8 – U12 230 turnajů (I. předkolo, II. předkolo a kvalifikace). V jednotlivých krajích zajištuje GTM KFS v úzké spolupráci s GTM OFS. Bez těchto osob se tento turnaj v takovém rozsahu nedá zvládnout! Klubům, které pořádají turnaje, byla zaslána možnost od firmy Hisense na výběr elektroniky. Podmínky zaslány sekretářem KM, další komunikace již mezi klubem a firmou.

Komise mládeže schválila podmínky pro nominaci hráčů do výběrů OFS. Komise reaguje na skutečnost, že v českých soutěžích je umožněno startovat týmům v jedné či druhé kategorii nad úrovní kraje. Například, starší žáci hrají ČDŽ a mladší žáci KP.
Nominační podmínky pro výběry OFS U10 – U15. V těchto výběrech není povolen start hráčům z klubu, jejichž některý tým hraje mistrovskou soutěž starších či mladších žáků nad rámec kraje. Konkrétně v Čechách ČLŽ a ČDŽ, na Moravě se jedná o MSŽL, MSŽD, SpSM – Jih a SpSM – Sever.

3) Informace Erich Brabec
- Prezentace – výstup z RFA, příloha č. 1
- V průběhu podzimu bude řešena otázka nastavení krajských týmů mládeže (RFA, GTM KFS, GTM OFS)
- Příprava pravidel talentované mládeže. Tři důležité a hlavní kritéria pro hodnocení: výchova hráčů pro reprezentace, akademie, profesionální fotbal; kvalita trenérů a výše soutěže

4) Sekretář ŘKČ – David Anděl
- Předložil návrh na vznik Komise mládeže ŘKČ, propojení a lepší komunikace s KM FAČR
- O počtu členů a složení komise bude informovat
- KM FAČR byla srozuměna, bere tuto skutečnost na vědomí. Doporučení, aby tato komise měla zástupce z řad GTM KFS v Čechách.

5) Informace Otakar Mestek
- Řešení strategického plánu, nastavení reportingu a monitoringu
- Příprava interního vzdělávání pro GTM KFS a GTM OFS (dříve seminář v Nymburku) ve dnech 20. - 21.11.2023. Jedním z nosných témat bude i FSR problematika (sociální projekty, udržitelnost, ochrana dětí).
- Začala příprava Galavečera Našeho fotbalu, který se bude konat v lednu ve Zlíně. Požádal KM FAČR a GTM KFS o nominaci mládežnických trenérů, kteří budou na tomto večeru oceněni. Sekretář zajistí zaslání anketních lístků.
- Začala příprava OH Parku 2024 v Mostě (úvodní kontrola zázemí proběhne 19. 9. 2023 v Mostě).

6) Informace Michal Blažej
- Měsíc náborů – probíhá přihlašování, možnost uskutečnit podpořenou akci až ve 100 klubech v ČR.
- Turnaj ZŠ II. stupeň, nyní přihlašování, turnaj se odehraje v kraji o případném republikovém finále bude rozhodnuto později.
- V průběhu druhé poloviny září proběhne seminář k pravidlům fotbalu malých forem. Zodpovídá Duben, Blažej, bude vytvořen záznam pro veřejné využití.

7) Různé
- David Anděl upozornil na nedostatek trenérů u mládežnických týmů na nižší úrovni, okres, kraj. Věc dlouhodobě známá, ale neřešena. Ve spolupráci s úsekem trenérů a vzdělávání hledat možnosti.

Složka dokumentů