Chlapecký Kouba Cup letos přímo navázal na ten dívčí, který proběhl v termínu 22. až 24. srpna v Liberci. Vítězkami turnaje se staly hráčky Středočeského KFS.

Kouba Cup je turnaj krajských výběrů hráčů ročníku U15. Je to završení čtyř až pětiletého cyklu, kdy jsou hráči nominováni nejdříve do okresních výběrů U11 a U12, a následně v mezikrajské soutěži do výběrů U13 a U14.

Turnaje se zúčastnilo všech čtrnáct krajů Česka plus jeden host, kterým byli letos fotbalisté Západoslovenského fotbalového svazu.

Čtyřdenní fotbalové zápolení ovládli fotbalisté Pardubického KFS. Druhou příčku obsadili fotbalisté z jihu Moravy a třetí skončili zástupci Plzeňského KFS. Kompletní přehled výsledků naleznete ZDE.

„Cílem bylo, abychom postoupili ze skupiny. Vítězství v celém turnaji je pro nás třešnička na dortu. Turnaj byl velmi náročný, a to jak fyzicky, tak mentálně. Ale celý tým makal od prvního do posledního zápasu a krásně jsme to zvládli. Myslím, že turnaj jsme vyhráli zaslouženě,“ řekl s pohárem v ruce kapitán Pardubického KFS Štěpán Koblížek.

Závěrečný den turnaje navštívil také předseda FAČR Petr Fousek. Ten sledoval závěrečné boje na stadionu HFK Třebíč a následně také spolu s hejmanem kraje Vysočina Vítězslavem Schrekem a starostou města Třebíč Pavlem Pacalem předával účastníkům turnaje poháry a medaile.

„Jsem rád, že jsem opět mohl navštívit Kouba Cup, uctít památku Pavla Kouby, otce dnešního asistenta trenéra u reprezentace ČR 21 a vicemistra Evropy z Anglie 96 Petra Kouby, ale také vidět naděje českého fotbalu v zápolení při našem významném mládežnickém turnaji. KFS Vysočina se tradičně skvěle zhostil organizace, takže děkuji předsedovi Radkovi Zimovi a jsem rád, že hejtman kraje Vysočina Vítězslav Schrek fotbal podporuje a našel si cestu i do Třebíče,“ řekl po závěrečném ceremoniálu předseda FAČR Petr Fousek.

„Celý letošní ročník Kouba Cupu bych hodnotil velice pozitivně. Na začátku nás sice trochu potrápilo počasí, avšak v polovině turnaje se to zlomilo a dopadlo to dobře. Touto cestou bych chtěl poděkovat všem účastníkům a také organizátorům a věřím, že Kouba Cup bude v podobném duchu pokračovat i v dalších letech,“ řekl po skončení turnaje člen VV FAČR a předseda OFS Třebíč Radek Zima.

S chlapeckým i dívčím Kouba Cupem byl spokojený i pověřený Technický ředitel FAČR Erich Brabec, který oba turnaje osobně navštívil.

„Ať už minulý týden na dívčím Kouba Cupu, tak i nyní na chlapeckém turnaji jsme sledovali opravdu to nejlepší, co aktuálně v kategorii U15 v republice máme. Už během prvních dnů na turnaji bylo vidět, že se po hřišti pohybují opravdu velmi zajímaví hráči, kteří by mohli českému fotbalu jednou hodně pomoci. Věřím, že u fotbalu zůstanou a že nám budou dělat jenom radost,“ řekl Erich Brabec.

Své potenciální budoucí svěřence bedlivě sledoval také trenér národního týmu do patnácti let Karel Havlíček.

„Není nic lepšího než vidět všechny nejlepší hráče ročníku 2009 na jednom místě. Navíc tady v Třebíči a okolí jsou výborné podmínky, skvělá hřiště a výborná organizace celého turnaje. Navíc někteří hráči tady předvádějí docela solidní výkony, takže pro podzimní srazy reprezentace do patnácti let budeme mít určitě z čeho vybírat,“ dodal Karel Havlíček.