Manuál oceněný Nadací UEFA Foundation for Children Award 2019 a také na letošním Galavečeru Grassroots coby Sociální akce roku má pomáhat trenérům i v jiných sportovních odvětvích.

Po úspěšném listopadovém představení manuálu basketbalistům na mezinárodní konferenci pro basketbalové kouče FIBA Europe U14 Get – Together pokračuje jeho rozšiřování do dalších sportů.

Už 22. ledna bude manuál pro trenéry prezentován na semináři Dialogy – Leaders of Tomorrow, který pořádá Česká trenérská akademie ve spolupráci s Olympiádou dětí a mládeže 2020 (ODM). Na akci budou trenéři z mnoha sportovních odvětví.

 

V únoru a jarních měsících pak bude představen i v rámci vzdělávacích programů – ať už interních studií licencí na Fotbalové asociaci České republiky či svazům ledního hokeje, basketbalu nebo Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy (FTVS UK).

„Je to velmi dobrá věc. Trenéři jsou takovou nárazníkovou zónou. Nejsou to učitelé ve škole či rodiče, ale právě trenéři jsou mnohdy taková první linie a mají možnost poznat, že něco u jejich svěřenců není v pořádku. Pokud dostanou do ruky rozumný návod, jak se v určitých situacích chovat, tak to může leckdy výrazně pomoci. Jsem velmi rád, že FAČR u takového projektu, který byl navíc oceněn i od UEFA, může být a jsem přesvědčený, že je to důležitá součást naší práce. Všichni kolegové, kteří jsou pod tímto projektem podepsáni, zaslouží poděkování,“ uvedl předseda FAČR Martin Malík.

Leden

  • 22. 1. 2020: Dialogy – Leaders of Tomorrow (organizuje Česká trenérská akademie ve spolupráci s ODM 2020)

Únor

  • 4. 2. 2020: Licence A (společný program ve spolupráci svazů ledního hokeje, basketbalu a FTVS UK)
  • 14. 2. 2020: Licence B pro trenéry sportovních her

Červen

  • 12.-14. 6. 2020: Impulsy trenérů mládeže (Olomouc)

Složka dokumentů

Složka dokumentů