Dvoudenními boji na stadiónu FK Teplice vyvrcholila celoroční oblíbená školní fotbalová soutěž pro více jak čtyři tisíce dětí, která je určena pro žáky 1. - 3. třídy (skupina A) a 4. - 5. třídy (skupina B).

Zápasy měly velmi dobrou úroveň, diváci na tribunách hlavního teplického stadiónu, jehož trávník byl rozdělen na čtyři hrací plochy, sledovali dramatickou podívanou.

Na konci se radovali ve starší kategorii stejně jako ve finále letošního dospělého MOL Cupu hráči z Uherského Hradiště, v tomto případě ze Základní školy Sportovní. Mezi mladšími žáky zvedali vítěznou trofej nad hlavu hráči Základní školy Březové Hory v Příbrami, bronz putoval rovněž do Uherského Hradiště.

McDonald's Cup Svátek fotbalu v Teplicích 2022
 

Závěrečný turnaj i celou soutěž pochválil předseda Fotbalové asociace ČR Petr Fousek, který oba finálové duely sledoval z bezprostřední blízkosti u trávníku.

 „Bylo skvělé vidět tolik nadějných malých fotbalistů a fotbalistek a jejich nadšení ze hry. Jsme hrdým dlouhodobým spolupořadatelem a podporovatelem tohoto výjimečného dětského turnaje s úžasnou historií a jsme rádi, že Fotbalová asociace České republiky může být jeho součástí. Už teď se těšíme na 24. ročník McDonald’s Cupu a další sportovní výkony dětí na fotbalových trávnících po celé republice.“

Finálové zápasy přenášela televizní stanice O2TV Sport.

Výsledky Svátku fotbalu