První polovina května byla ve znamení krajských finále McDonald's Cupu. Ta určila postupující na finálový turnaj – Svátek fotbalu, který se uskuteční v Uherském Hradišti.

„Věříme, že turnaj v Uherském Hradišti bude opravdovým svátkem fotbalu. Všichni se na vyvrcholení letošního turnaje moc těšíme a uděláme vše pro to, aby si ty dva dny užili děti, učitelé i trenéři,“ říká Grassroots manažer FAČR Michal Blažej.

Letošního ročníku turnaje se zúčastnilo od okresních kol více než 2100 škol a 38000 dětí.

„Právě rekordní účast škol a žáků nám pochopitelně udělala velkou radost. Jsme spokojeni, že zájem o turnaj nadále roste a již nyní se do Uherského Hradiště na Svátek fotbalu moc těšíme. Věříme, že bude krásné počasí a že si to tam všichni společně užijeme,“ říká PR koordinátor společnosti McDonald's Marcel Valášek.


Novinkou letošního ročníku byla účast malotřídních škol. I mezi nimi byl dlouhodobě velký zájem o účast na turnaji a vedení turnaje je tak rádo, že mohlo letos poprvé uspořádat turnaj i pro tuto specifickou skupinu škol.

„Čeká nás finále 24. ročníku úžasného fotbalového turnaje. Máme velkou radost, že jsme pro letošek mohli rozšířit turnaj o kategorii M, protože právě pro malotřídky bylo dlouhodobě velmi obtížné poskládat týmy pro turnaje. Sám jsem byl pořadatelem jednoho krajského finále a byl jsem šťastný, když jsem sledoval, jak tím děti během turnaje ohromně žijí,“ dodává člen výkonného výboru AŠSK Zdeněk Jadvidžák.

Losu finálového turnaje McDonald's Cupu se zhostil trenér české reprezentace do osmnácti let David Holoubek. Ten sám má na turnaj ty nejlepší vzpomínky.

„McDonald's Cup má skvělé jméno a mezi žáky základních škol je velmi oblíbený. Já jako učitel hrál se Základní školou Marjánka tento turnaj každý rok a bylo vidět, jak se děti na to moc těšily. Podobný turnaj je skvělý, protože je to jedna z cest, jak přimět děti sportovat nebo hrát fotbal,“ říká David Holoubek.

Veškeré informace o turnaji McDonald's Cup i samotném Svátku fotbalu naleznete na webu turnaje na adrese www.mcdonaldscup.cz.