Před druhým duelem se na stejném místě od rána konal turnaj kategorií U10 a U11 za účasti deseti týmů, kde se z vítězství radoval tým Dukla JM „žlutá“. V neděli pak šly do akce kategorie U12 a U13, kde mezi pěti týmy kraloval celek Dukla Praha „žlutá“. Všem týmům děkujeme za účast v parádním počasí a těšíme se zase někdy příště!

V sobotu se začínalo už brzy ráno, i kvůli už zmíněnému mezinárodnímu zápasu Česko - Nizozemsko. V kategorii U10 a U11 se přihlásily týmy SK Benešov, Dukla JM, Dukla Praha, FCPK a holčičí tým Slavia Praha. Každý celek složil dva týmy, hrálo se na zkráceném polovičním hřišti systémem každý s každým ve skupinách, po kterých následovalo play off.

Skupině A kraloval tým SK Benešov „žlutá“, který nicméně ve čtvrtfinále překvapivě padl se čtvrtým celkem druhé skupiny Dukla Praha „červená“. Naopak vítěz skupiny B Dukla JM „žlutá“ zvládl všechny zápasy (z toho 2x na penalty – jednou ve skupině, pak v semifinále) a dokráčel si pro zlaté medaile. Ve finále si poradil 2:0 se Slavií Praha „sešívanou“. Bronz pro sebe urvali hráči Dukla Praha „červená“.

Nejlepším hráčem, respektive hráčkou se stala Sára Krakowitzerová, kapitánka Slavie Praha „sešívané“. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Šimon Vanta z SK Benešov „žlutá“ a cenu pro nejlepšího střelce si odnesl Otakar Kantořík (Dukla JM „žlutá“).

 

V rámci celého dne se bojovalo také na fotbalových atrakcích, které jsou k dispozici v radlické Beach-aréně. Všichni hráči a hráčky si vyzkoušeli několik technických dovedností, následně se bodový zisk celého týmu zprůměroval počtem hráčů. Z celkového vítězství se radovali rovněž hráči Dukla JM „žlutá“ se ziskem 7,16 bodu.

Do turnaje v kategoriích U12 a U13 se přihlásilo pět týmů: FK Loko Vltavín, Dukla Praha „červená“, Dukla Praha „žlutá“, 1. FK Příbram a Spartak Hrdlořezy. Zde se už hrálo na celé hřiště pro plážový fotbal, systémem každý s každým ve skupině bez play off.

Z triumfu se radoval celek Dukla Praha „žlutá“. V úplně posledním zápase, který nakonec vyšel jako finále, se proti sobě střetly obě Dukly, do té doby srovnané na devíti bodech. Žlutý výběr měl od začátku navrch a nakonec slavil vítězství 4:1, dvěma góly se blýskl Jonáš Lamboy. Z bronzových medailí se radoval tým Spartak Hrdlořezy.

Nejlepším hráčem turnaje se stal Mateja Živanovič z 1. FK Příbram, nejlepším brankářem byl vyhlášen Tonda Novák ze Spartaku Hrdlořezy a nejvíce branek nastřílel Mikuláš Dvořák z Dukly Praha „červená“, který si tak zaslouženě odnesl cenu pro nejlepšího střelce. Ve fotbalových dovednostech se stejně jako v celém turnaji radovali hráči Dukla Praha „žlutá“ (7,13 bodu).

Kompletní výsledky najdete na oficiálním webu plážového fotbalu.