Aby družstvo mohlo postoupit na takovýto šampionát, musí se kvalifikovat ve své zemi, poté má nárok (za vydatných finančních nákladů) na účast. Kvalifikace v ČR proběhla přes pražské finále, ve kterém se naše škola utkala s výběrem z Jarova, který byl plný hráčů SK Slavia Praha, doplněný o několik reprezentantů. V tomto zápase jsme zaslouženě vyhráli 2:0. Následovalo celorepublikové finále v Jihlavě. Zde jsme se potkali s nejlepšími školami z celé republiky (Jihlava, Brno, Tábor, Hradec Králové, Staré Město – Slovácko, Praha).

Oproti jiným školám, které bývají zřizovány jako akademie při klubu, jsme byli téměř jediní, kteří museli mužstvo skládat z hráčů napříč různými týmy – Aritma, Motorlet, Meteor, Králův Dvůr, Střešovice, Viktoria Žižkov, Dukla Praha, Sparta Praha, Bohemians 1905. V náročném programu jsme mezi fotbalisty ligových týmů obstáli na výbornou, obdrželi jsme totiž pouze jeden gól a po zásluze jsme si vybojovali účast na zmiňovaném, pro nás „vysněném“, světovém šampionátu středních škol, jenž se letos konal v Srbsku, v Bělehradu.

Náklady na naši účast na mistrovství se vyšplhaly přes neuvěřitelných 500 000 korun. V tomto směru musíme poděkovat Magistrátu hlavního města Prahy, který nám pomohl a pokryl veškeré náklady. Z dalších finančních darů jsme mohli pořídit krásné reprezentační dresy. Velký dík patří také FAČRu, který nám nejenom zapůjčil veškeré potřebné vybavení a cestovní oblečení, ale také nám umožnil sehrát přípravná utkání na stadionu Přátelství na Strahově. V prvním zápase jsme se utkali s ligovým týmem FK Dukla Praha U17. V druhém utkání zase s o rok staršími hráči, tedy FK Dukla Praha U18. První zápas jsme vyhráli 4:2, druhý skončil remízou 4:4. Tato utkání nám umožnila sehrát se a vyzkoušet si proti těžkým a kvalitním soupeřům, že jsme schopni jim být nejen vyrovnaným soupeřem. Děkujeme všem!

Týmy byly rozděleny do čtyř skupin po šesti týmech a první dva týmy postupovaly do vyřazovacích bojů. Ve skupině českého zástupce čekaly týmy Německa, Řecka, Turecka, Číny a Maďarska. Pouze řecký tým byl ve skupině mužstvem, které dokázalo české hráče porazit. 

Po prohře ve čtvrtfinále s rakouským celkem hráli Češi o páté místo, které nakonec po výhrách nad Katarem a Řeckem získali. 

Celý článek si můžete přečíst ZDE.