Fotbalová asociace už tradičně podpořila desítky akcí po celé ČR, a to jak organizačně, tak materiálně, finančně, ale i v propagaci.

Fotbalová asociace nakonec v září a říjnu podpořila 62 akcí, na které se kluby ve spolupráci s mateřskými a základními školami snaží v dopoledních hodinách přilákat děti a ukázat jim krásy sportování s kamarády, ale i samotného fotbalu.

Jen těchto větších náborových akcí se zúčastnilo na 6500 dětí z téměř 200 škol, po celé České republice se ale samozřejmě konaly další stovky menších akcí v jednotlivých klubech, z nichž některé už dělají akce tohoto typu samy.

Celkem tak za září a říjen 2023 přibylo do české fotbalové rodiny 9379 nových dětí ve věku 4-11 let, z toho 8277 a 1102 dívek, tedy přibližně skvělých 12% ze všech dětí. Tato čísla patří každoročně na špičku mezi všemi sporty.

Detailněji přibližuje tyto akce Grassroots manažer FAČR Michal Blažej: ,,Velmi důležitým krokem pro kluby při hledání nových malých sportovců je propojení s místními školami, proto tyto fotbalové  festivaly pořádáme a podporujeme. Už devět let se snažíme kluby inspirovat, jakými cestami je možné děti a jejich rodiče lákat na fotbalová hřiště. Máme velkou radost, že se nám postupně daří rozšiřovat počet klubů, se kterými jsme akce společně pořádali a také z toho, že mnoho klubů už tyto akce realizuje samo ve stejném nebo podobném formátu. Členská základna je pro nás samozřejmě strategická priorita, a proto budeme v těchto aktivitách určitě pokračovat i v dalších letech.”

Těchto akcí se pravidelně účastní také Grassroots trenéři mládeže FAČR (GTM), kteří jsou klubům k dispozici při přípravách, ale i během samotných akcí. Desítky podobných akcí už navštívil a pomáhal organizovat Jan Uhlíř, aktuálně GTM pro okresy Chrudim a Pardubice, který tak má s těmito aktivitami bohaté zkušenosti. 

"Práce v oddílech je jedna z našich hlavních činností GTM. Pokud se nám podaří propojit klub a místní školy, tak to pak vypadá jako třeba dnes v Lázních Bohdaneč na této náborové akci, kde se nám sešel předseda oddílu, ředitel školy a ještě starosta, což je skvělé a je to ideální možnost, jak pomoci tyto subjekty propojovat, aby spolupracovaly."

"Od města máme velkou podporu a i díky tomu mohou naše děti sportovat. Výborná je i spolupráce se školou, pravidelně pořádáme akce a turnaje ve spolupráci s GTM a okresním fotbalových svazem, každý měsíc nějakou akci děláme,” dodal předseda klubu David Martínek.

Podzimní měsíce opět přilákaly na hřiště tisíce nových dětí

Podzimní měsíce opět přilákaly na hřiště tisíce nových dětí